Avaleht Eesti elu 27. juunil toimub Pärna puhkekülas järjekordne Viljandimaa Lõõtspillipäev
27. juunil toimub Pärna puhkekülas järjekordne Viljandimaa Lõõtspillipäev

27. juunil toimub Pärna puhkekülas järjekordne Viljandimaa Lõõtspillipäev

27. juunil toimub Pärna puhkekülas järjekordne Viljandimaa LõõtspillipäevSuure-Jaani vallas, Pärna puhkekülas toimuv Viljandimaa lõõtspillipäev on kõigile teppo tüüpi lõõtspilli mängijatele ja muidu huvilistele suunatud muusikasündmus. Ürituse korraldaja, Viljandimaa Lõõtspilliklubi, on loodud eesmärgiga populariseerida teppo tüüpi lõõtspilli mängu,  olla kokkusaamis- ja koosmängukohaks kohalikele entusiastidele ning taaselustada piirkondlikku repertuaari. 38-liikmelise klubi tegevuste hulka kuulub ka kursuste korraldamine, aga Lõõtspillipäev on nende vaieldamatult populaarseim ettevõtmine – eelmistel aastatel on osalejate hulk küündinud 300 inimeseni.

27. juunil toimub Pärna puhkekülas järjekordne Viljandimaa Lõõtspillipäev2„Lõõtspill on tänapäeval kõige populaarsem pärimusmuusika instrument ja tema saladus peitubki selles, et lõõtsaga saab mängida nii vanaaegseid tantsulugusid kui ka päris kaasaegset muusikat ning pilli eriline kõla puudutab igas vanuses inimesi. Tänu lõõtspillimeistrite aktiivsele tegevusele on mängijate hulk viimasel ajal jõudsalt kasvama hakanud ja jõudnud hinnanguliselt paarisaja inimeseni“, selgitas Lõõtspillipäeva osalejaterohkust ürituse üks korraldajatest, Tarmo Noormaa.

Lõõtspillipäev algab kell 11.00 ja tegemist jagub terveks päevaks – vestlusringidest-kontsertidest kuni suure peoõhtuni lõõtspillimuusika saatel.

Lõõtspillipäeva tegevused:

  • Vestlusring “Lõõtspillivalmistamine 21. sajandil” vol 2.
  • Karl Kikka plaadi ja uurimuse esitlus
  • Vana-Võidu pillikursusel valminud pillide kontsert
  • Enrik Visla ja Ain Lindvesti kontsert
  • Lõõtsavägilaste kontsert
  • Vaba lava
  • Stiilsema külapillimehe valimine
  • Peoõhtu lõõtspillimuusikaga

Pilet, millega saab osa kogu programmist, maksab 5 €. Oma lõõtsaga on osalemine tasuta!

Muhe lõõtspillist nakatunud korraldajate seltskond lubab meeleolukat päeva nii kogenud kui algajatele lõõtsahuvilistele ja kutsub osa saama ühest Viljandimaa omanäolisemast kultuurisündmusest!

Kommentaarid