Avaleht Eesti elu Aasta linnu postmargi ja laulu esitlus
Aasta linnu postmargi ja laulu esitlus

Aasta linnu postmargi ja laulu esitlus

Foto: Vivian Ainsalu
Foto: Vivian Ainsalu

20. märtsil kell 10 toimub Tallinna postimajas (Narva mnt 1) aasta lindu jäälindu kujutava postmargi ja aasta linnule pühendatud laulu esitlus.

Esitlusel räägib jäälinnust Riho Kinks Eesti Ornitoloogiaühingust ning aasta linnu markide loomisest nende kujundaja Vladimir Taiger.

Muusikat teeb Riho Sibul, kes esitleb Peep Veedla sõnadele loodud jäälinnulaulu. Tallinna postimajas on esitluse päeval võimalik saada esimese päeva eritemplit, millel on kujutatud jäälind ning koos postmargiga antakse välja ka aasta linnu ümbrik ja kaart. Neid saab alates 20. märtsist osta Eesti Posti postkontoritest.

Jäälinnulaulu saab peale esitlust kuulata aasta linnu kodulehel ning Youtubes. Jäälinnuaastat toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Eesti aasta lindu valib Eesti Ornitoloogiaühing alates 1995. aastast ning jäälind on järjekorras kahekümnes. Aasta linnu postmarki annab Eesti Post koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga välja alates 2001. aastast. Jäälinnuga postmargi ja maksiümbriku on kujundanud tuntud margikunstnik Vladimir Taiger. Postmargi tiraaž on 60 000, nominaalväärtus 0,45€ ehk Eesti-sisese lihtkirja tariif. Aasta linnu laulu saab peale esitlust kuulata jäälinnu kodulehel ning Youtubes.

Kommentaarid