Avaleht Kultuur Teater Andri Luubi lavastus räägib inimese sisemisest leegist
Andri Luubi lavastus räägib inimese sisemisest leegist

Andri Luubi lavastus räägib inimese sisemisest leegist

Andri Luup
Andri Luup
Foto: Herkki Merila

Vaba Lava kuraatoriprogrammis esietendub 4. novembril Andri Luubi komöödia (Teisitimõtleja), mis räägib endisest punkarist, keda ajab uus tõejärgne maailm tõelisse segadusse.

Lugu räägib endisest punkarist, kes omal ajal teadis, millisele diktaatorile vastandudes ta oma laule kirjutas, ent tõejärgses mitmeplaanilisuses on ta kaotanud igasuguse fookuse. Tema elu on läinud allamäge, ta on lõhkunud oma lähisuhted ning on määratud väljakutsuva käitumise tõttu viharavile. Punkarile on määratud viharavi konsultandiks ja mentoriks noor doktorant Stockholmist, kes üritab teda lahti muukida, tema viha kuidagi kanaliseerida, kuid see ülesanne pole lihtne.

Lavastaja Andri Luubi sõnul räägib lavastus inimeste sisemisest pungist ja millal saabub hetk, kui sisemine mässumeelsus või tõeotsing sureb ning mis seda meie sees tapab. “Praeguses ajas on see teema ehk aktuaalne seetõttu, et me elame justkui suures tõdede, pooltõdede ning valede kaubamajas. Ja me justkui šoppame omale meelepärast, andmata lõpuni aru, et tõde ei ole müügiartikkel. Aga “valge mees” oleks justkui kõik maha müünud. Ta ei saa ise ka aru, mis tal üldse alles on. Ja see ainult süvendab sisemist vajadust muutuste või rahu järele. Aga ma püüdsin selle pungi niimoodi näitemängu valada, et inimesed ka naerda saaksid, muidu jäävad inimesed haigeks, kui naerda ka enam ei tohi.”

Ivo Uukkivi
Foto: Sofi Viik

Lavastuse autor on Andri Luup, kunstnik Arthur Arula, produtsent Ere Naat, näitlejad Ivo Uukkivi (Eesti Draamateater), Mari Abel või Laura Peterson, Eliann Tulve ja Chris McCarthy. Produktsioon Vaba Lava.

Etendused toimuvad 4.,6.,8.,10. novembril ning 9. ja 10. detsembril. Pileteid saab Piletilevist.

NB! Etendused toimuvad Tallinnas Eesti Tantsuagentuuri saalis, aadressil Hobujaama 12.

Mari Abel
Mari Abel
Foto: Aurelia Minev

6.11 – peale (Teisitimõtleja) etendust toimub vestlus trupiga.
11.11 – Velikije Luki 35. sünnipäevakontsert klubis Factory (Madara 22A).
15.11 – pungifotode näituse avamine Juhan Kuusi Dokfoto Keskuses, Telliskivi Loomelinnakus.

Lavastus (Teisitimõtleja) on osa Vaba Lava 2017/18 aasta kuraatoriprogrammist, mille valisid välja hooaja kuraatorid José Alfarroba ja Tristan Barani Prantsusmaalt, konsultandiks oli Vaba Lava teatrikeskuse juhatuse liige ja tegevjuht Kristiina Reidolv. Lavastus valiti välja 142 taotluse seast, mis laekusid Vaba Lava rahvusvahelisele ideekonkursile.

Laura Peterson
Laura Peterson
Foto: Aurelia Minev

Vaba Lava on kaasaegne ja avatud etenduskunstide keskus, mille eesmärgiks on pakkuda väiketeatritele ja vabatruppidele soodsaid arengutingimusi nii teatrihoone kui erinevate tugiteenuste näol, ning arendada rahvusvahelist koostööd. Teatrikeskus on avatud uutele kooslustele ja värsketele ideedele. Vaba Lava suurtoetaja on telekommunikatsioonifirma Starman.

Kommentaarid