Avaleht Kultuur Avatakse Tallinna XVI Graafikatriennaal
Avatakse Tallinna XVI Graafikatriennaal

Avatakse Tallinna XVI Graafikatriennaal

Student-at-ease-amongst-the-books-358x480 7. veebruarist on Kumu-s avatud Tallinna XVI Graafikatriennaali näitus „Kirjaoskus – kirjaoskamatus”, millest võtab osa poolsada kunstnikku Eestist, Leedust, Lätist, Taanist, Soomest, Norrast, Suurbritanniast, Küproselt jt riikidest.

Näituse kuraator on Maria Kjær Themsen Taanist. Tallinna XVI Graafikatriennaali presidendi Eve Kase sõnul oli avatud konkursi sõel sel aastal tihedam ning olenemata tööde kõrgest kvaliteedist vaatas kuraator iga autori töö pika protsessi vältel korduvalt läbi selle pilguga, kuidas kunstniku töö triennaali kontseptsiooni ja tervikuga haakub. Selleks, et nätuse tervikpilt saaks tugev ja veenev.

Kõige rohkem on graafikatriennaalil esindatud Eesti kunstnikke – ca 1/3, sh Raul Meel, KIWA, Andres Tali, Liina Siib, Mark Raidpere, Britta Benno, Oliver Laas. Flo Kasearu koostöös Aleksandr Roslini, Jaan Rõõmuse, Ronald Uusiga jt.Näitus on avatud Kumu 5. korrusel, kaasaegse kunsti galeriis ja see jääb avatuks juuni alguseni.

Graafikatriennaali raames toimub 7. veebruaril ka samateemaline rahvusvaheline konverents. Esinejad Baltimaadest ja kaugemaltki analüüsivad oma ettekannetes ja paneeldiskussioonis triennaalil eksponeeritud teostest lähtuvaid küsimusi ja teemasid rahvusvahelise nüüdisgraafika konteksti, digiajastu ja materiaalsuse vastassuhete jmt kriitilisest perspektiivist. Konverentsil teeb sissejuhatuse, samuti modereerib ümarlauda kuraator Maria Kjær Themsen, esinevad veel Maija Rudovska Lätist, Deborah Cullen USA-st, Valentinas Klimasauskas Leedust ja Oliver Laas Eestist. Konverents algab Kumu auditooriumis kell 12.30 ja on tasuta.

Tallinna XVI Graafikatriennaalil antakse välja Grand Prix (3000 EUR) ja kolm võrdset auhinda suurusega 1500 EUR. Grand Prix võitja kutsutakse oma näitusega esinema Tallinna XVII Graafikatriennaalil 2017. aastal. Graafikatriennaali toetab Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Tallinna Graafikatriennaalide ajalugu ulatub tagasi 1968. aastasse. Siis toimus esimene näitus nimetusega „Kaasaeg ja graafiline vorm”.

Vt. infot graafikatriennaali kohta http://www.triennial.ee/

Kommentaarid