Avaleht Eesti elu EESTI 100! Eesti Mündiäri kingib eestlastele 25 000 tammesüdamikuga juubelimedalit
EESTI 100! Eesti Mündiäri kingib eestlastele 25 000 tammesüdamikuga juubelimedalit

EESTI 100! Eesti Mündiäri kingib eestlastele 25 000 tammesüdamikuga juubelimedalit

Täna annab Eesti Mündiäri välja erimedali Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks. Juubelimedaleid „Eesti Vabariik 100“ vermitakse kokku 25 000 ning kõik need saadetakse kingitusena kollektsionääridele ja teistele huvilistele üle Eesti.

Originaalse kujunduse ja väga hea vermimise kvaliteediga medal koosneb ainulaadsest tammepuidu ja metalli kombinatsioonist. Medali esiküljel on 100-aastast Eesti riiki sümboliseeriv suur mitmeharuline tammepuu ja kiri “Eesti Vabariik 100”. Medali tagaküljel on stiliseeritud number 100, aastaarvud 1918-2018 ja Eesti hümni algussõnad.

„Eesti riigi 100. sünnipäev on oluline suursündmus kõigile Eestimaa elanikele. Juubelimedal on kingitus Eesti rahvale, mis aitab meie riigi väärikat sünnipäeva veel kaua meeles pidada,“ selgitas Eesti Mündiäri juht Monica Kitsing. “Medali käsitööna valminud tammepuidust südamik sümboliseerib eestlaste tugevust ja vastupidavust ning väline metallist ring julgust ja murdumatust. Metalli ja puidu kombinatsiooni ei ole Eestis väljaantud medalite puhul varem kasutatud,” lisas Kitsing.

Tammesüdamikuga juubelimedal on tellijaile Eesti Mündiäri poolt tasuta. Maksta tuleb ainult pakkimis- ja saatmiskulud 4,99 eurot. Medaleid on võimalik tellida Mündiäri klienditeenindusest telefonil 688 6091 ja interneti aadressilt alates tänasest. Kuna tegu on piiratud kogusega, saab iga leibkond tellida ühe medali.

Kommentaarid