Avaleht Kultuur Film Eesti film tagab publikumenu! Must-valge eesti film edestab 6 Oscarit võitnud Hollywoodi teost
Eesti film tagab publikumenu! Must-valge eesti film edestab 6 Oscarit võitnud Hollywoodi teost

Eesti film tagab publikumenu! Must-valge eesti film edestab 6 Oscarit võitnud Hollywoodi teost

Niipea kui kino- ja videolevisse jõuab järjekordne kodumaine linateos, on tagatud publikumenu ning Hollywoodi toodang jäetakse selja taha. „November“ pole siinkohal erand.

Asjade selline käik on kujunemas juba tavapäraseks nähtuseks. Videolaenutuses on edu saatnud enamikku kodumaiseid filme ning mitmed neist on jõudnud aasta edetabeli tippkohtadele, edestades suurstuudiote toodangut.

Andrus Kivirähki romaani „Rehepapp“ ainetel loodud fantaasiafilm „November“ lisandus Telia Videolaenutusse maikuus ning lühikese ajaga kerkis see kuu kõige vaadatuimaks teoseks. „Novembri“ lavastas režissöör Rainer Sarnet ning film jõuab pärast rahvusvahelist esilinastust New Yorkis peagi ka Ameerika kinodesse.

„„November“ ei ole kindlasti tavapärane meelelahutus. See kinnitab taas, et eestimaalaste huvi kodumaise teoste vastu on suur ega sõltu isegi žanrist. Videolaenutuses tuleb kuus Oscarit võitnud Hollywoodi muusikalil „La la land: California unistused“ alla vanduda must-valgele eesti filmile õnnetust armastusest, katkust, nõidusest ja surmast,“ märkis Telia Eesti TV valdkonna hankejuht Karlo Funk.

Tema sõnul jätkab Telia tihedat koostööd Eesti filmilevitajatega, et kohe peale kinolevi jõuaksid teosed ka Telia koduvaatajateni.

Kommentaarid