Avaleht Eesti elu Eesti Lions klubid valmistuvad Heateo päevaks
Eesti Lions klubid valmistuvad Heateo päevaks

Eesti Lions klubid valmistuvad Heateo päevaks

LC Pärnu Strand liikmed heateopäeval 2013. aastal
LC Pärnu Strand liikmed Heateo päeval 2013. aastal

Eesti Lions’i piirkond D-120 on asunud valmistuma traditsiooniliseks Heateo päevaks, mis saab teoks tänavu 8. oktoobril.

Sündmuse toimkonna esimees LC Pärnu Strand liige Elmar Trink ütles, et kolmel viimasel aastal on olnud  Eesti Lions’i piirkonna D-120 hooaja esimeseks suurimaks ühisettevõtmiseks üleriigiline Heateo päev, mis toimub oktoobrikuu teisel laupäeval, päev enne lõikustänupüha. “Idee autoriks oli Kaido Tuulemäe (LC Pärnu Livonia).

Esimesel Heateo päeval, 8. oktoobril 2011, osales 498 liiget 41 klubist. Üheskoos paarisaja teise kogukonnaliikmega tehti kodupaigas kasulikku tööd enam kui 2500 tunni ulatuses, sealhulgas  ehitati oma kodukohas laste mänguväljakuid, langetati murdunud ning kuivanud puid parkides ning parkmetsades, istutati noori puid asemele, jagati omakasvatatud kartuleid, tehti suurpuhastust ja ladustati küttepuid, tehti remonttöid laste-, vanurite- ja hooldekodudes, koguti  ja jagati annetusi, korraldati laatasid ning perepäevi vähekindlustatud ja lasterikastele peredele.

Aasta hiljem osales 540 liiget 45 klubist ja lisaks üks Leo klubi. Tehti 3500 töötundi. Heategevuseks koguti 388 ja annetati 2851 eurot.

2013. aasta Heateo päeval osales juba 572 liiget 46 klubist ja lisaks kolm Leo klubi. Tehti 3200 töötundi, koguti ligikaudu 12000  ja annetati 5842 eurot heategevuseks.

Elmar Tringi sõnul leiab meeleolukatel Heateo päevadel taas kinnitust vana tõdemus, et tehes head teistele, teeme head kõigile, sealhulgas iseendale! Seda arusaama jagavad ka tuhanded teised kaasalööjad ja suurüritusest osasaajad.

“Kui erinevatel ühendustel, asutustel ja ettevõtetel ja üksikisikutelgi on välja pakkuda või soovitada objekte, mida “lõvid” võiksid Heateo päeval heakorrastada, tasuks ühendust võtta kohaliku Lions klubiga või saata ettepanek e-postile: info@lions.ee,” lausus Elmar Trink.

Jaan-Ivo Lukas

Kommentaarid