Avaleht Kultuur Eesti Rahva Muuseumis kõlavad malevalaulud
Eesti Rahva Muuseumis kõlavad malevalaulud

Eesti Rahva Muuseumis kõlavad malevalaulud

Foto: Eesti Rahva Muuseum
Foto: Eesti Rahva Muuseum

6. märtsil kell 18 on kõik malevalaulu huvilised oodatud Eesti Rahva Muuseumi näitusemajja (J. Kuperjanovi 9, Tartu) osa saama sündmusest „Teerull, Allveelaev ja teised EÜE laulud“.

Jutuõhtul arutlevad malevalaule uuriv Helen Kõmmus ja malevatrubaduur Tõnu Timm alias Tõun koos kuulajatega EÜE muusikaelu eri aegade, teemade ja stiilide üle ning ilmestavad räägitut helidega.

Kõigil huvilistel on võimalik külastada näitust „Kellu ja kitarriga. Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved“.

Kell 20 jätkub õhtu kontserdi ja tantsuga GenKlubis (Lai 37 hoovimaja), kuhu on oodatud kõik kunagised malevlased ja teised nostalgia lainel noored. Laval kohtuvad staažikad malevlased inBoil ja Tõun. Lauldakse ja räägitakse lugusid, mis alguse saanud Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva päevil. Pärast kontserti jätkub programm kahes lokaalis. Stiilset meeleolumuusikat vanadelt vinüülplaatidelt mängib Andreas McKeough, tantsumuusikat nii siit- kui sealtpoolt „raudset eesriiet“ valivad Kaspar Jassa ja Katrin Pärn. Õhtu käigus näitame suurel ekraanil suurepäraseid Eesti Reklaamfilmi šedöövreid. Kohvik Vats pakub oma nõuka-eri menüüs nii soolast kui magusat.

Vestlusõhtu „Teerull, Allveelaev ja teised EÜE laulud“ – tasuta! Näitus „Kellu ja kitarriga. Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved“ – muuseumipiletiga.

GenKlubi kontsert ja tantsuõhtu – 5 € / Samal päeval näituse „Kellu ja kitarriga. Eesti Üliõpilaste Ehitusmaleva töösuved“ ja/või vestlusõhtu külastajatele GenKlubisse sissepääs poole hinnaga!

Kommentaarid