Avaleht Kultuur Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri uus hooaeg toob säravaid külalissoliste ning dirigente
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri uus hooaeg toob säravaid külalissoliste ning dirigente

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri uus hooaeg toob säravaid külalissoliste ning dirigente

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri 91. hooaeg toob publiku ette erakordselt palju säravaid külalissoliste ning dirigente. Baiba SkrideZee ZeeDeniss KožuhhinVíkingur ÓlafssonClara Andrada de la CalleJan-Erik Gustafsson, Thomas Zehetmair, Leif Segerstam, Pierre-André Valade, Robert Trevino, Baldur Brönnimann, Daniel Raiskin jt moodustavad nimekirja, mis kaunistaks iga orkestri või kontserdimaja hooaega.

Septembri lõpus tuleb Eestisse Ameerika bariton Thomas Hampson, et salvestada koos Neeme Järvi ja ERSOga DVDle Mahleri “Rändselli laulud”. Thomas Hampsoni kollektsioonis on rohkelt nii Grammy, Echo kui Edisoni auhindu, ta on salvestanud üle 150 heliplaadi, tema päralt on maailma parimad ooperi- ja kontserdilavad.

Sel hooajal esmakordselt teeb ERSO koostööd Pimedate Ööde Filmifestivaliga ning toob kontserdisaali ja orkestri ette maailma majandusmõtlejad.

Loomulikult ei puudu ERSO hooajast Eesti heliloojate uudislooming. Festivali “Afekt” avakontserdil jõuab esmakordselt kuulajateni noore helilooja Elis Vesiku “Punctum concursūs in prospectu”, Eesti muusika päevadesümfooniakontserdil aga uudisteosed Age Veeroosi ja Toivo Tulevi sulest.

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, tuleb ERSO taas välja oma tavapärasest keskkonnast Estonia kontserdisaalist ning korraldab muusikalise pühapäeva Eestimaa südames Paides.

Novembris esineb Estonia kontserdisaalis ja Vanemuise kontserdimajas koos ERSO ja Olari Eltsiga maailmanimega viiulisolist Baiba Skride, esitusele tuleb Heino Elleri viiulikontsert.

Tavapärase hooaja lõppkontserdi asemel korraldab ERSO kevadel neljast kontserdist koosneva minifestivali.Kristjan Järvi eestvedamisel toimuv festival “Practical Spirituality” näitab sümfooniaorkestri haaret olla muusika ja muusikute koondajaks laiemalt, kui seda võimaldab tavapäraste reedeõhtuste kontsertide formaat.

Kommentaarid