Avaleht Kunst FOTOD! Homme näevad huvilised Ülemiste Citys maailmatasemel prügikunsti
FOTOD! Homme näevad huvilised Ülemiste Citys maailmatasemel prügikunsti

FOTOD! Homme näevad huvilised Ülemiste Citys maailmatasemel prügikunsti

Kunstnik Susana Sanromanist

Maailmas üha suuremat kuulsust koguv Hispaania päritolu kunstnik Susana Sanroman kohandas Ülemiste Citys homme toimuva keskkonnateemalise kogukonnapäeva publiku jaoks oma prügiteemalise etenduse “To waste or not to waste”.

Homme kell 12 Ülemiste Citys algava tasuta etenduse näol on tegemist interaktiivse performance’iga, mille käigus kunstnik väljendab oma tarbimis- ja jäätmekäitlusharjumusi kostüümide kaudu. Sel viisil osutab autor käegakatsutavalt konsumerismi efektidele.

Tallinn Art Weeki ja Haus Galeriiga koostöös vaatajateni jõudev etendus on osa autori tarbimiskultuuri vastasest sõnumist, mida ta käsitleb pikemalt Tallinn Art Weeki raames 16. juunil Noblessneri Laevatehase hoones esietenduva performance’iga.

Autori Susana Sanromani hinnangul on prügiprobleem selle tõendiks, kuidas Jumala mängimine viib iseenda orjastamiseni. “Planeedi on vallutanud postindustriaalsed ja postkapitalistlikud jõud, uue generatsiooni tehnoloogiliste ja progressiivsete eelistega inimesed on muutmas ja mõjutamas maakera enneolematul määral. Oleme kõigest üks loomaliik teiste seas, kuid samal ajal oleme ka kurjategijad ja ohvrid.”

Uue generatsiooni tehnoloogiliste ja progressiivsete eelistega inimesed on muutmas ja mõjutamas maakera enneolematul määral.

Ülemiste City keskkonna- ja toiduteemalist kogukonnapäeva peetakse homme Lõõtsa 5 pargis kell 11:30-14:00, mille käigus toimub ka World Cleanup Day prügikaardistuse avalöök ja teised keskkonnasõbralikud tegevused. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Kommentaarid