Avaleht Eesti elu Füsio- ja tegevusteraapia tudengi​d saavad esmakordselt erialase stipendiumi
Füsio- ja tegevusteraapia tudengi​d saavad esmakordselt erialase stipendiumi

Füsio- ja tegevusteraapia tudengi​d saavad esmakordselt erialase stipendiumi

Seni ilma valdkondliku stipendiumita olnud füsio- ja tegevusteraapia eriala üliõpilased saavad esmakordselt võimaluse hakata kandideerima abivahendite alasele 1500 eurosele toetusele. Järelkasvu toetamiseks välja antavat stipendiumi rahastab abivahendikeskus Invaru.

Invaru juhatuse liikme Kadri Tiido sõnul on välja pandud stipendium füsio- ja tegevusteraapia valdkonnas uus. “Seni ei ole ühiskonnale niivõrd olulise valdkonna järelkasvu stipendiumiga toetatud. Soovime omalt poolt selle lünga täita. Invaru eesmärk on innustada füsio- ja tegevusteraapiat õppivaid noori rohkem abivahendite valdkonda süvenema ja suurendada seeläbi tippspetsialistide hulka Eestis,” selgitas Tiido.

Kadri Tiido

Ettevõtte juhi sõnul on stipendiumi välja andmise hetk laiema tähendusega, kuna ettevõte tähistab 2018. aasta jaanuaris 25 juubelit. “25 aastat on ettevõttele väärikas iga. Oleme selle aja jooksul saanud paljudele abivajajatele rõõmu tuua läbi uute võimaluste, mida õige ja hea abivahend erivajadusega inimesele pakub,” rääkis Tiido. Ta lisas, et 25. aasta jooksul on Invaru toetanud ühiskonnale olulisi tegevusi nagu näiteks invaspordi arengut Eestis. Juubeliaastal aga otsiti lisavõimalusi, kuidas ühiskonda panustada. “Täna on valdkond Eestis arenenud nii kaugele, et vajadus abivahendeid sügavuti tundvate tippspetsialistide järele kasvab pidevalt. Stipendiumiga saame tuua rohkem noori eriala süvendatult õppima ja uurima,” selgitas Tiido.

Invaru stipendiumile kandideerimine on avatud alates esmaspäevast ja taotluse kandideerimiseks saab edastada hiljemalt 15. novembril 2017. Stipendiumile on oodatud kandideerima tegevusteraapia ja füsioteraapia erialade üliõpilased, kelle eriala lõputöö käsitleb abivahendeid. Stipendiumi võitja kuulutatakse välja 2018. aasta juunis pärast lõputööde kaitsmist. Rohkem infot stipendiumi kohta leiab Invaru kodulehelt.

Kommentaarid