Avaleht Eesti elu GALERII! Bussijuhid harjutasid libedasõitu ekstreemsetes tingimustes
GALERII! Bussijuhid harjutasid libedasõitu ekstreemsetes tingimustes

GALERII! Bussijuhid harjutasid libedasõitu ekstreemsetes tingimustes

Viljandi Kutseõppekeskus korraldas koostöös Lux Expressiga bussijuhtidele ainulaadse libedasõidu koolituse, kus bussijuhid harjutasid oma sõiduvõtteid ekstreemsetes tingimustes ja ootamatutes olukordades.

Talvised teeolud panevad sõidukijuhtide oskused proovile ja Viljandi Kutseõppekeskus korraldas Lux Expressi bussijuhtidele libedasõidu täiendkoolituse, mille eesmärgiks on lihvida bussijuhtide oskusi kriitilistes olukordades.

“Bussijuhi töö on väga vastutusrikas, sest meie kätte usaldavad iga päev oma elu ja tervise sajad reisijad, kes tahavad jõuda koju pere juurde tervetena. Sama soovib ka iga bussijuht  – seetõttu on reisijate turvalisus meie kindel prioriteet, kus järeleandmisi ei tehta. Regulaarsed koolitused annavad väga hea võimaluse oma oskuste proovilepanekuks, mis on nii kasulik kui ka põnev,” ütles koolitusel osalenud Lux Expressi bussijuht Gert Roosa.

Lux Expressis töötavad kogenud bussijuhid, kelle keskmine tööstaaž on 10 aastat. Lux Express Grupi juhatuse esimees Andrus Treier tõi välja, et ka kogenud juht vajab pidevat koolitust ja see käib bussijuhi ametiga kaasas. “Korraldame regulaarselt kõikidele meie juhtidele säästliku sõidu ja sõidustiili koolitusi ning eelmisest aastast lisandus ka täiendav libedasõidu koolitus. See sai juhtidelt kõrgeid hinnanguid ja sellel osaletakse väga hea meelega,” tõi Treier välja.

Viljandi Kutseõppekeskuse direktor Tarmo Loodus rõhutas, et sõidukijuhtide täiendkoolitus on äärmiselt oluline, sest nii saavad juhid harjutada kiiret reaktsiooni kriitilises olukorras ja lihvida õigeid sõiduvõtteid. “Lux Expressi bussijuhid said ülesannetega väga hästi hakkama, kuid eksimatuid inimesi ei ole. Professionaalne sõidukijuht peab olema valmis ootamatusteks ning reageerima kiirelt ja adekvaatselt,” kommenteeris Tarmo Loodus.

Lisaks bussijuhi oskustele kindlustavad reisijate turvalisuse ka kaasaegsed bussid ja tehnilised lahendused, mis on juhile abiks. Lux Express kasutab oma bussides tarka elektroonilist jälgimissüsteemi FMS (Fleet Management System), mis jälgib reaalajas bussi teekonda ja tehnilist korrasolekut ning ka iga bussijuhi sõidustiili, sh ohtlikke manöövreid, pidurdusi ja kiirust. Igakuiselt osalevad Lux Expressi bussijuhid ka juhtumianalüüsides, kus vaadetakse koos videote ja jälgimissüsteemide põhjal juhtide käitumist liikluses.

Igal aastal sõidavad Lux Expressi bussid miljoneid kilomeetreid ja toimub ca 30 000 reisi. Möödunud aastal sõitsid Lux Express Grupi bussid kokku umbes 15 miljonit kilomeetrit, millest üle 7 miljoni kilomeetri Eestis.

VAATA GALERIID!

Kommentaarid