Avaleht Eesti elu GALERII! “Noor meister 2018” oskuste festival tõi kohale tuhandeid noori
GALERII! “Noor meister 2018” oskuste festival tõi kohale tuhandeid noori

GALERII! “Noor meister 2018” oskuste festival tõi kohale tuhandeid noori

Fotod: Erlend Štaub

Eile sai Eesti Näituste messikeskuses avalöögi oskuste festival „Noor meister 2018“, mis tõi kohale tuhandeid oskuste maailmast huvitatud noori ning sadu kutsemeistrivõistlejaid. Ürituse avas haridus-  ja teadusminister Mailis Reps. Selgusid ka esimesed kuue eriala „Noore meistri“ tiitlite omanikud.

Esimest oskuste festivali päeva külastasid tuhanded noored, kes uurisid enda tulevikuvõimalusi karjäärinõustajatelt, proovisid oma kätega erinevaid ameteid, uurisid õppimisvõimalusi ja elasid kaasa ning võistlesid kutsemeistrivõistlustel. „Noore meistri“ tiitli said esimesel päeval tasku pista juba kuue eriala esindajad. Lisaks toimus Eesti parima noor-DJ valimine, mille võitis Roman Tsõpov artistinimega AtomBeat.

Ürituse teine päev jätkub täna alates kella 10st Eesti Näituste messikeskuses ning ootab kõiki noori kohapeale enda oskustega tulevikku vaatama.  Igaüks leiab festivalil põnevaid töötubasid oskuste avastamiseks ja arendamiseks. Noori nõustavad kohapeal erinevad karjäärispetsialistid nii hariduse kui ka tööturu teemal. Kohapeal on esindatud 25 kutse- ja kõrgkooli. Oma edulugu oskuste maailmas räägivad ja näitavad 20 erinevat kutse- ja üldhariduskoolide õpilasfirmat, kes kohapeal ka oma toodangut müüvad.  Kahe päeva olulisemateks sündmusteks on paarisaja kutsekooli noore 31 erineva eriala mõõduvõtud, kus selgitatakse välja noored meistrid. Selle tulemusena valmib ka Eesti Vabariik 100 kingitus – meie väikesele riigile sada noort meistrit, kes on valmis oma oskustega tööturul olulist lisaväärtust pakkuma.

Lisaks eelnevale, hoiab noorte energiat üleval „Padjaklubist“ tuntud särtsakas päevajuht Kristel Aaslaid koos säravate esinejatega ja meeleoluka lavaprogrammiga. Üritusest teeb ülekannet ka Karl Vilhem Valter, kes on kaheks päevaks üle võtnud ürituse Instagramikonto @oskustegatulevikku. Kohapeal saavad kõik külastajad osa võtta põnevast mängust, kus  peavõiduks uus iPhone 7.

Täna jätkuvad kutsevõistlused ning selguvad uued noored meistrid. Koos paljude teiste esinejatega astub lavale ka noorte seas populaarne räppar Arop.

Festival toimub Tallinnas, Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28, Tallinn) ja on kõigile tasuta!

VAATA GALERIID!
Fotod: Erlend Štaub

Kommentaarid