Avaleht Eesti elu Hea Toidu Festivalil – Grillfest tehti vähemalt viis rekordit
Hea Toidu Festivalil – Grillfest tehti vähemalt viis rekordit
Eesti elu
0

Hea Toidu Festivalil – Grillfest tehti vähemalt viis rekordit

0

Üllatusvoor grillfest12. – 13. juunil Pärnu Vallikääru aasal toimunud Eesti Hea Toidu Festival – Grillfest on oma 16. aastal kasvanud Põhjamaade ja Balti regiooni suurimaks toidukultuurifestivaliks.

Regiooni suurima toidukultuurifestivali nimi teeniti sel aastal välja rekordilise arvu erinevate toidukultuuride esindajatega. Rekordiline oli ka omamaise toidukultuuri esindajate arv. Hea Toidu Festivalili osales kokku 210 erinevat toidupakkujat. Külalisi osales festivalil alates toredast lõunanaabrist Lätist kuni toidukultuuri lipulaevaks peetava Prantsusmaani. Kohal olid ka meie põhjanaabrid Rootsi, Norra, Holland ning lisaks nendele isegi eksootiline Malta.

“Me oleme tõesti uhked, et Grillfest on jõudnud mastaapsele tasemele, sest meie toidukultuurifestivalist tahavad osa võtta erinevad välisriikide esindajad,” rõõmustas festivali peakorraldaja Auris Rätsep. “Me pole enam väiksed tegijad Euroopa ühises toidulauas, meil on midagi pakkuda kõigile, aga eriti hea on meil pakkuda üha suuremaid valikuid Eesti kodupublikule.”

Kahepäevase Hea Toidu Festivali raames püstitati ka Eesti rekord piknikupidamises, mis esitatakse kandideerima Guinessi rekordite raamatusse. 36 tunni kestvusrekordile registreerus sadu piknikulisi, kes igaüks, oma kreatiivsel moel, andsid panuse maailmarekordi Eestisse toomises. Maailma Pikima Pikniku eesmärk oli väärtustada kultuurset
toidunautimist heas seltskonnas.

Rekordiline oli tõenäoselt ka publiku hulk, kuna mõlemil festivalipäeval valitses Pärnu Vallikäärus suvepealinnale kohane päiksepaisteline ilm. Kahel laval esines kokku ligi viissada esinejat.

mm

Kommentaarid