Avaleht Eesti elu HEA VÕIMALUS NOORTELE! FLEX programm annab võimaluse tasuta Ameerikasse vahetusõpilaseks sõita
HEA VÕIMALUS NOORTELE! FLEX programm annab võimaluse tasuta Ameerikasse vahetusõpilaseks sõita

HEA VÕIMALUS NOORTELE! FLEX programm annab võimaluse tasuta Ameerikasse vahetusõpilaseks sõita

ullatusIlmselt on paljud Eesti noored unistanud vahetusõpilase kogemusest, kuid piirid on seadnud vanemate rahakoti võimalused. Tänavu saab kandideerida FLEX ehk Future Leaders Exchange programmi kuni 18. oktoobrini ning selle kaudu saavad 9. ja 10. klassi õpilased minna USA-sse vahetusaastale täiesti tasuta.

See võimalus avab uksed ka neile, kel endil pole võimalus minna maailma avastama. Programmi administreerib rahvusvaheline MTÜ American Councils, elatakse kohalikes peredes.

Kandideerimiseks tuleb esmalt täita internetis olev avaldus koos kolme lühiesseega. Avaldus asub aadressil: http://ais.americancouncils.org/flex. Avaldus ja esseed on inglisekeelsed, kuid grammatikat nende puhul ei hinnata.

Poolfinalistid valitakse novembris ning nemad läbivad juba intervjuu, inglise keele testi ja kirjutavad testimiskeskuses essee. Kõigil õpilastel üle Eesti on võrdne võimalus osaleda ning programmi soovitakse leida õpilasi erinevatest Eesti piirkondadest. Füüsiline puue pole kandideerimisel takistuseks.

Kommentaarid