Avaleht Tunnustus HIIGELGALERII! Kutsemeistrivõistlustel selgusid Eesti parimad noored meistrid
HIIGELGALERII! Kutsemeistrivõistlustel selgusid Eesti parimad noored meistrid
Tunnustus
0

HIIGELGALERII! Kutsemeistrivõistlustel selgusid Eesti parimad noored meistrid

0
Foto: Mardo Männimägi
Foto: Mardo Männimägi

Neljapäeval ja reedel, 4.-5. mail toimunud kutsehariduse suursündmusel Noor Meister 2017 selgusid Eesti parimad noored meistrid. Kahepäevastel kutsemeistrivõistlustel osales ligi 400 riigi parimat kutseõppurit 31 erialal. Suursündmust külastas hinnanguliselt 10 000 inimest.

SA Innove hariduse agentuuri juhataja Tanel Oppi sõnutsi oli tänavune, seitsmendat korda toimunud Noor Meister õnnestunud. „Sellist sündmust on kutseharidusele ja Eesti noortele väga vaja. Noor Meister annab nii erialavaliku ees seisvale noorele kui ka tema suunajale hea ülevaate kutseõppevõimalustest ja väljavaadetest, veendumaks, et kutsehariduses on, mida valida. Kutsemeistrivõistlused said eile uhke punkti parimate noorte meistrite autasustamisega. Kutseharidus ning oskused ja teadmised, mis aitavad kiirelt muutuvas maailmas kohaneda ja oma tööd edukalt teha, on aga fookuses kogu oskuste aasta jooksul,“ lisas Oppi.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

Noor Meister 2017 kutsemeistrivõistlustel hinnati võistlejate kiirust, täpsust ja omandatud teadmiste oskuslikku kasutamist.

Foto: Mardo Männimägi
Foto: Mardo Männimägi

Lisaks kutsemeistrivõistlustele oli võimalik kutseharidusmessil tutvuda 28 kutse- ja rakenduskõrgkooli kutseõppevõimalustega ning osa võtta praktilistest töötubadest, alustades autondusest ja lõpetades küberturve ja metsandusega. Laval esinesid Tallinna Balletikooli, Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilased. Peaesineja oli Karl-Erik Taukar Band.

Foto: Kalev Lilleorg
Foto: Kalev Lilleorg

VAATA GALERIID!
Fotod: Kalev Lilleorg, Mardo Männimägi

« 1 kohta 2 »

NOOR MEISTER 2017 VÕISTLUSTULEMUSED:

Aedniku eriala:

I koht – Serena Bersin ja Anna-Liisa Urm (Luua Metsanduskool)
II koht – Heli Poikalainen ja Reta Poolak (Räpina Aianduskool)
III koht – Jegor Dejev ja Paula Lenk (Räpina Aianduskool)

Ehituspuusepa eriala:

I koht – Kristjan-Mark Närvänen ja Matheus Leemet (Tallinna Ehituskool)
II koht – Dan Mängel ja Olaf-Kaur Kohver (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Keido Keinast ja Ken Pihlas (Kuressaare Ametikool)

Ehitusviimistluse eriala:

I koht – Maarja Käes (Tallinna Ehituskool)
II koht – Riko Lorber (Tallinna Kopli Ametikool)
III koht – Maret Lüllman (Tartu Kutsehariduskeskus)

Elektriku eriala:

I koht – Alvar Koval (Viljandi Kutseõppekeskus)
II koht – Andres Raja (Pärnu Saksa Tehnoloogiakool)
III koht – Vladimir Minotškin (Tallinna Polütehnikum)

Elektroonika eriala:

I koht – Nikita Pikkas (Tallinna Polütehnikum)
II koht – Peeter-Augustin Špongolts (Tallinna Polütehnikum)
III koht – Erik Naissaar (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Floristi eriala:

I koht – Mari Merileid Metsnik (Räpina Aianduskool)
II koht – Andres Laanemaa (Luua Metsanduskool)
III koht – Maris Paas (Räpina Aianduskool)

Graafilise disaini eriala:

I koht – Jaagup Susi (Tartu Kunstikool)
II koht – Imbi Võrel (Kuressaare Ametikool)
III koht – Reio Raudheiding (Tallinna Polütehnikum)

Hooldustöö eriala:

I koht – Margit Hünnonen (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
II koht – Veroonika Puiste (Valgamaa Kutseõppekeskus)
III koht – Annika Sing (Tartu Kutsehariduskeskus)

IT eriala, vabavara spetsialist:

I koht – Reini Tammeorg (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Mart-Markus Ammon (Tallinna Tööstushariduskeskus)
III koht – Rene Berkmann (Tallinna Polütehnikum)

IT eriala, Microsofti spetsialist:

I koht – Gen Lee (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Veiko Jõõts (Tallinna Polütehnikum)
II koht – Stefan Artur Adov (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

Juuksuri eriala, I kategooria (parim juuksur):

I koht – Arina Sigida (Tallina Tööstushariduskeskus)
II koht – Marja-Liisa Drenkhan (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Peeter Pinka (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Juuksuri eriala, II kategooria (trendisoeng):

I koht – Marleen Kaur (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Laura Ivanov (Tallinna Tööstushariduskeskus)
III koht – Liselote Kollom (Tartu Kutsehariduskeskus)

Keevituse eriala:

I koht – Aleksandr Ait (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoht)
II koht – Termet Ploovits (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Henri Oliver Haan (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

Keskkonnatehnika lukksepa eriala:

I koht – Alexander Razmanov (Tallinna Kopli Ametikool)
II koht – Siim Lepik (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Vladislav Kleštšov (Tallinna Kopli Ametikool)

Kondiitri eriala:

I koht – Liza Krassi (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoht)
II koht – Karolin Nõmm (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Brigita Juske (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Logistika eriala:

I koht – Therese Evert (Valgamaa Kutseõppekeskus)
II koht – Bente Remmelkoor (Järvamaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Sandra Saar (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

Maastikuehituse eriala:

I koht – Kätlin Kiima ja Markus Vainu (Räpina Aianduskool)

Majutusteeninduse eriala:

I koht – Kristiina Velba (Tallinna Teeninduskool)
II koht – Gerli Grosserg (Võrumaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Marjanne Teesalu (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Mehhatroonika eriala:

I koht – Kirill Dremljuga ja Sander Jõgeva (Võrumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Mihkel Johannes Kütt ja Jürgen Alekand (Tallinna Tööstushariduskeskus)
III koht – Artur Berjoza ja Aleksandr Sasov (Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool)

Mööblitisleri eriala:

I koht – Karl Heinsoo (Võrumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Hans-Hendrik Mikk (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Andres Maar (Haapsalu Kutsehariduskeskus)

Müügikorraldaja eriala, gümnaasiumi baasil õppijad:

I koht – Jaana Barinova (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Mai Oja (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Ellis Peets (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Müügikorraldaja eriala, töökohapõhises õppes õppijad:

I koht – Mai Kastemäe (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Kadri Kaljuneem (Lääne-Viru Rakenduskõrgkool)
III koht – Ingrid Pukk (Tallinna Teeninduskool)

Müüja-klienditeenindaja eriala, põhihariduse baasil õppijad:

I koht – Arvo Ehrstein (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Laura Orupõld (Tallinna Teeninduskool)
III koht – Maria Turba (Tallinna Teeninduskool)

Müürsepa eriala:

I koht – Leho Neemsalu (Rakvere Ametikool)
II koht – Jaanus Mitt (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Nikita Jurov (Tallinna Ehituskool)

Pagari eriala:

I koht – Kati Pajumägi (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Yurii Simeiko (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoht)
III koht – Casper Gregory Tanner Leies (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Plaatija eriala:

I koht – Joost Podekrat (Rakvere Ametikool)
II koht – Kerli Õun (Tallinna Ehituskool)
III koht – Siim Aarna (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Puhastusteenindaja eriala, I grupp:

I koht – Maarja-Liis Põliste (Tartu Kutsehariduskeskus)
II koht – Victoria Väljak (Järvamaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Regina Meder (Järvamaa Kutsehariduskeskus)

Puhastusteenindaja eriala, II grupp:

I koht – Helen Tullus (Järvamaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Laura Ots (Järvamaa Kutsehariduskeskus)
III koht – Pirje Pesor (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Raamatupidaja eriala:

I koht – Aleksandra Karetnikova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Narva õppekoht)
II koht – Katti Rüütnurm (Tartu Kutsehariduskeskus)
III koht – Kaisa Pihor (Tallinna Majanduskool)

Rätsepa eriala:

I koht – Rute Vilanska (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoht)
II koht – Elen Tatrik (Tallinna Kutsehariduskeskus)
III koht – Veronica Kütt (Tallinna Tööstushariduskeskus)

Restoraniteenindaja eriala:

I koht – Krete Kristin Aruste (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Keidy Kadak (Haapsalu Kutsehariduskeskus)
III koht – Liina Suur (Tartu Kutsehariduskeskus)

Sekretäri eriala:

I koht dokumendihalduses – Liisi Komp (Tallinna Majanduskool)
I koht sekretäritöös – Maarja Liis Juus (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool)
I koht keelekasutuses – Regina Tsarenko (Tallinna Majanduskool)
I koht avalikus esinemises – Regina Tsarenko, Raili Tiits ja Liisi Komp (Tallinna Majanduskool)

Vastuvõtuadministraatori eriala:

I koht – Liisa Meidla (Tallinna Teeninduskool)
II koht – Elis Reis (Tallinna Teeninduskool)
III koht – Eliise Nugis (Tartu Kutsehariduskeskus)

Veebidisaineri- ja arendaja eriala:

I koht – Magnus Kalmo (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse Jõhvi õppekoht)
II koht – Andre Saareli (Tallinna Polütehnikum)
III koht – Tagne Orav (Tallinna Polütehnikum)

Ärinduse spetsialisti eriala:

I koht – Katre Hussar, Laura Sügis, Kaisa Kängsep, Elisbet Pihlap (Võrumaa Kutsehariduskeskus)
II koht – Mart Tiitsaar, Martin Õisnurm, Marek Udeküll, Liina Malk (Kuressaare Ametikool)
III koht – Allar Vellner, Annely Villiste, Kätlin Sagim (Pärnumaa Kutsehariduskeskus)

Kutsehariduse suursündmust Noor Meister 2017 korraldas Sihtasutus Innove seitsmendat korda ning iga aastaga on kutsemeistrivõistlustel osalevate kutseõppurite ja võistlusalade arv kasvanud. Ürituse läbiviimist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium ja Euroopa Sotsiaalfond, suursponsorid olid BLRT Grupp, Makita, Tallink Hotels ja Maxima.

mm

Kommentaarid