Avaleht Eesti elu Humana rõivakogumiskampaania „Kapid korda!“
Humana rõivakogumiskampaania „Kapid korda!“

Humana rõivakogumiskampaania „Kapid korda!“

HumanaHumana kauplustes algab taas rõivakogumiskampaania „Kapid korda!“, mis pakub inimestele võimaluse oma seismajäänud riided taaskasutusse suunata. Oodatud on terved ja puhtad riided, jalatsid, aksessuaarid, mänguasjad ja kodutekstiil. Kuigi Humana kauplustes võetakse annetusi vastu aastaringselt, saab 07. aprillist 07. maini toimuva kampaania raames iga annetaja ka tasuta Humana kliendikaardi või väikese kingituse.

„Kapid korda!“ rõivakogumine toimub sel aastal juba kuuendat korda. Kampaania eesmärk on julgustada inimesi oma riideid uuele ringile suunama. Põhjamaades tehtud uuringute kohaselt tekib ühe elaniku kohta aastas 7-9 kilogrammi tekstiili, mida saaks taaskasutada või suunata ümbertöötlemiseks. Rõivaid taaskasutades väheneb vajadus uute rõivaste ning seeläbi uute loodusvarade kasutamise järele.

Rõivaste jae- ja hulgimüügist saadud tuluga toetab Humana arenguprojekte, sealhulgas õpetajate koolitamist, lastele suunatud programme ja keskkonnaprojekte Angolas, Mosambiigis ja Malawis. Tekstiil, mis sobib ümbertöötlemise tooraineks, suunatakse vastavatesse tehastesse.

Kommentaarid