Avaleht Kultuur Film Ilmar Raagi “Kertu” sai taas auhinna
Ilmar Raagi “Kertu” sai taas auhinna

Ilmar Raagi “Kertu” sai taas auhinna

Ilmar Raagi_Kertu_sai taas auhinnaIlmar Raagi mängufilmi “Kertu” võitis Saksamaal Würzburgi rahvusvahelisel filmifestivalil publikupreemia. Parima mängufilmi auhinnaks on 2500 eurot.

Würzburgi filmifestival toimus sel aastal 40. korda ning festivali külastas ligi 8000 vaatajat. Festivali programmi keskpunktis olid filmid Skandinaavia ja Balti maadest. 1500-eurone dokumentaalfilmiauhind läks Saksa-Argentiina-Soome koostööfilmile “Mittesommernactstango”.

Kodumaises kinolevis vaatas “Kertut” üle 42 000 inimese.

Film pälvis publikupreemia nii 2013. aasta novembris toimunud Arrasi Rahvusvahelisel Filmifestivalil Prantsusmaal kui ka eelmise aasta Lübecki Põhjamaade Filmipäevadelt.

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud “Kertu” on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ja kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada.

Filmi peategelane Kertu (Ursula Ratasepp) kaob ühel õhtul jäljetult. Terve naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse tagasihoidliku ja kinnise loomuse tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse Kertu alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sellel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab.

Kommentaarid