Avaleht Eesti elu Ilves pälvis USA Fletcheri rahvusvaheliste suhete kooli tänumedali
Ilves pälvis USA Fletcheri rahvusvaheliste suhete kooli tänumedali

Ilves pälvis USA Fletcheri rahvusvaheliste suhete kooli tänumedali

Foto: Andres Putting
Foto: Andres Putting

Ameerika Ühendriikide Massachusettsi osariigis asuva Tuftsi Ülikooli Fletcheri rahvusvaheliste suhete kooli dekaan, eruadmiral James G. Stavridis andis president Toomas Hendrik Ilvesele üle Fletcheri kooli tänumedali, mis asutati aastal 1983 tunnustuseks liidritele, kes edendavad rahu, õitsengut ja õiglust maailmas.

Admiral Stavridis, endine USA Euroopa väejuhatuse ülem ja NATO Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja, tunnustas Eesti riigipead tema töö eest maailmapoliitika edendajana ja demokraatlike väärtuste eestkõnelejana, eriti küberkaitse ja digitaalse ühiskonna arendajana Eestis ja rahvusvaheliselt, sealhulgas Euroopa Liidu e-tervise ning niinimetatud Pilve töögrupi juhina.

“Teie tegevus edendab just neid eesmärke, mida püüame saavutada oma ülikoolis rahvusvahelisi liidreid harides,” ütles dekaan Stavridis.

President Ilves kohtus neljapäeval Fletcheri rahvusvaheliste suhete kooli globaalse tipp-professionaalide magistriprogrammi õppuritega, kes viibivad Eestis kahenädalasel õppereisil. Riigipea arutas külalistega välis- ja julgeolekupoliitilist olukorda Euroopas ning Atlandi-ülesel teljel, samuti kõneldi küberkaitsest ja Eesti e-riigi lahendustest.

Kommentaarid