Avaleht Eesti elu Infoportaal MAKIS nüüd ka venekeelne
Infoportaal MAKIS nüüd ka venekeelne
Eesti elu
0

Infoportaal MAKIS nüüd ka venekeelne

0
Foto: Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed
Foto: Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) ja kultuuriministeeriumi toel on kodanikuühenduste infoportaal MAKIS nüüd kättesaadav täismahus ka venekeelsena.

“Kodanikuühenduste infoportaali MAKIS kasutavad järjest enam nii vabaühenduste liikmed, juhid, kui ka aktiivsed kodanikud, kes otsivad võimalusi oma ideede realiseerimiseks. Viimastel aastatel on portaali kasutatavus suurenenud, ulatudes kuni 23 500 külastuse ja päringuni aastas. Meil on hea meel, et kogu portaali kasulik info on alates jaanuarist kättesaadav vene keeles, julgustamaks ka Eesti venekeelseid aktiivseid kodanikke oma potentsiaali arendama ja kodanikuühiskonda edasi viima,” kommenteeris portaali tõlkimise turundusjuht Jekaterina Gvirdžišvili.

MAKIS pakub alates 2011. aastast vabaühendustele informatsiooni ja tuge oma organisatsiooni igapäevategevuste elluviimiseks. Portaalist leiab teavet vabaühenduse asutamise, strateegilise planeerimise, finantsjuhtimise, töösuhete ja muu vajaliku kohta. Lisaks on portaali kaudu alustavatel ja tegutsevatel organisatsioonidel võimalik nõu küsida maakondlikelt arenduskeskustelt (MAK), täites selleks vastava vormi MAKISe kodulehel. MAKid nõustavad organisatsioone muuhulgas ka toetusvõimaluste ja maakonna mittetulunduslike tegevuste teemadel.

Kodanikuühenduste infoportaali MAKIS täismahus venekeelde tõlkimist toetas kultuuriministeerium.

mm

Kommentaarid