Avaleht Poliitika IRL-i valimissõnum on “Parem haridus, parem töö, parem palk”
IRL-i valimissõnum on “Parem haridus, parem töö, parem palk”
Poliitika
0

IRL-i valimissõnum on “Parem haridus, parem töö, parem palk”

0

IRL-i valimissõnum on Parem haridus, parem töö, parem palkErakond Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) avalikustas märtsis toimuvate parlamendivalimiste kampaaniasõnumi, milleks on “Parem haridus, parem töö, parem palk.”

“IRL töötab tavaliste Eesti inimeste paremate töökohtade ja paremate palkade nimel. Selleks tuleb kõigepealt ära teha madalapalgaliste maksureform, sest ei ole õiglane võtta tulumaksu neilt, kellel on väikese palgaga niigi väga raske toime tulla. IRL-i ettepanek on, et alla 500 euro teenivad inimesed edaspidi tulumaksu ei maksa. Kõik, kes teenivad alla 846 euro, saavad aastas kuni 830 eurot rohkem palgaraha kätte,” vahendas IRL-i pressiesindaja Juhan Partsi sõnu. “Meie maksureform on riigile jõukohane ja parandab madala palgaga inimeste olukorda kohe, mitte aastate pärast, nagu lubab Reformierakond.”

Parts rõhutas, et IRL on alati seisnud Eesti rahvusliku julgeoleku eest, aga selle kindlustamiseks tuleb eelkõige suurendada Eesti inimeste majanduslikku julgeolekut. “Praegu on maad võtmas seisakumeeleolu, aga me peame Eesti majanduse uuesti käima tõmbama ja panema piiri vaesusele,” rääkis Parts. “Paremad töökohad ja paremad palgad sõltuvad inimeste teadmistest ja oskustest. Selleks pakkus IRL eelmistel valimistel välja tasuta kõrghariduse ja tegi selle valitsuses olles ära. Seekord loome inimestele paremad võimalused õppida ametit otse töökohtadel ja tööandjate juures. Selleks plaanib IRL luua õpipoisisüsteemi ja toetada ettevõtteid, kes võtavad inimesi tööpraktikale ja loovad hea palgaga uusi töökohti. Me kaitseme inimeste õigust saada hea haridus, mis tagab tasuva töö siinsamas Eestis – selleks on tööpraktika väga oluline.”

Üksikvanemate laste kaitseks plaanib IRL luua riikliku elatisrahafondi, mis tagab kohtus väljamõistetud elatisraha jõudmise lapseni ka siis, kui teine vanem seda ei maksa.

Parts rõhutas ka riigireformi elluviimise vajalikkust. “Täna toodab bürokraatia ennast järjest juurde ja palju on asendustegevusi. Me peame riigiaparaadi muutma oluliselt tulemuslikumaks ja kasutama maksumaksja raha mõistuspäraselt. Ma ei näe, et IRL osaleks järgmises valitsuses, mis ei suuda luua ajakohast omavalitsuskorraldust.”

mm

Kommentaarid