Avaleht Eesti elu Jääaja Keskuses saab seina peale joonistada
Jääaja Keskuses saab seina peale joonistada

Jääaja Keskuses saab seina peale joonistada

Jääaja Keskus avas kolmandal korrusel uue püsiekspositsiooni osa. Tegemist on uudse värvimisseinaga, kus keskus lubab nii suurtel kui väikestel külastajatel sõna otseses mõttes seina peale joonistada.

Jääaja Keskuse kolmanda korruse kompimismängu nurk asendati põneva värvimisseinaga. Tegemist on Eestis ainulaadse värvimisseinaga, kus kujutatakse jääajale ning Vooremaa maastikule omast loodust ning väiksemate ja suuremate loomade kontuure, mida soovijad saavad enda käe järgi värvida. Sein on lihtsasti puhastatav ning seetõttu ei ole ohtu, et kõigile külastajatele värvimiseks pinda ei jagu.

Tegemist ei ole vaid meelelahutusliku ekspositsiooni osaga. Kontseptsioon töötati välja OÜ LooLoo disainiagentuuri ning keskuse giidide koostöös. Kõik seinal kujutatud loomad ja taimed on kas praegu või kunagi olemas olnud. Reaalsusele ei vasta ainult loomade omavaheline suuruse vahekord, et külastajatel oleks rohkem väikeseid detaile, mida värvida.

Värvimisseina algne idee pärineb Moskvas asuvast Moskvariumist, kus ühel seinal kujutati erinevaid kalu, mida külastajad võisid värvida. „Moskvariumit külastades jäi selline põnev värvimissein kohe silma ning oli näha, et see on atraktiivne ka täiskasvanute jaoks. Kohe tekkis mõte, et Jääaja Keskuses võiks samuti midagi sarnast olla, kus terve pere saab koos teha midagi põnevat ning käelist oskust arendavat.“ ütles värvimisseina projektijuht Sigrid Sepp.

Kommentaarid