Avaleht Kultuur Jaak Joala saab postuumselt Eesti Muusikaauhinnad autasu
Jaak Joala saab postuumselt Eesti Muusikaauhinnad autasu
Kultuur
0

Jaak Joala saab postuumselt Eesti Muusikaauhinnad autasu

0

1439561_38962456Eesti Muusikaauhindade auhinnatseremoonia taga seisva Eesti Fonogrammitootjate Ühingu juhatuse otsusel saab Eesti Muusikaauhinnad 2015 autasu “Panus Eesti Muusikasse” postuumselt Jaak Joala.

Eesti Muusikaauhinnad 2015 avalike suhete juhi sõnul tehti erandlik otsus lähtudes Jaak Joala väga kaalukast rollist eesti muusikas nii läbi tema aktiivse lavaperioodi kui sellele jätkunud suure järelmõjuga noorte muusikute karjäärile ja repertuaarile. Tegemist on esimese korraga auhinnagala ajaloos, kui muusik pälvib autasu postuumselt.

Joala lauludel on kindel ja suur koht eesti tänapäeva muusika kullavaramus, tema suur muusikaline pärand on innustanud väga paljusid Eesti uuema aja tippartiste ning tema laule taasesitavad kontserdid on olnud väga populaarsed.

Joala oli ka üheks Eesti Esitajate Liidu asutajaliikmeks ja ta oli algusest peale selle juhatuse esimees, aidates aktiivselt kaasa muusika valdkonna arengule.

Autasu „Panus Eesti Muusikasse“ andmisega soovitakse teha veelkord kummardus Jaak Joala ees, kelle panus eesti muusikasse on olnud  igas mõttes erakordne.

Eesti Muusikaauhinnad 2015 antakse kätte sel neljapäeval Tallinnas Nordea kontserdimajas. Pidulikul tseremoonial esinevad Ewert and the Two Dragons, Genka & Paul Oja, Getter Jaani & Risto Vürst, Elepants from Neptune, Tanja, Karl-Erik Taukar ja Curly Strings. Otseülekande teeb TV3.

mm

Kommentaarid