Avaleht Haridus JAGAMISEKS! 9. ja 10. klassi õpilasi oodatakse kandideerima vahetusõpilaseks USA-s
JAGAMISEKS! 9. ja 10. klassi õpilasi oodatakse kandideerima vahetusõpilaseks USA-s

JAGAMISEKS! 9. ja 10. klassi õpilasi oodatakse kandideerima vahetusõpilaseks USA-s

Eestis on alanud uus kandideerimisvoor tasuta vahetusprogrammi FLEX ehk Future Leaders Exchange, mida administreerib USA organisatsioon American Councils koostöös USA saatkonnaga ning oma heakskiidu on andnud ka Eesti Haridus- ja Teadusministeerium. FLEX pakub võimalust õppida aasta USA keskkoolis ja elada kohalikus perekonnas.

Sellel õppeaastal oodatakse kandideerima kõiki 9. ja 10. klassi õpilasi. Programmis osalemine on õpilastele tasuta ning kandideerimiseks tuleb neil esmalt täita internetis olev avaldus koos kolme lühiesseega. Sellel õppeaastal õpib Ameerikas programmi raames 12 noort Eestist.

Avaldus asub SIIN! Avaldus ja esseed on inglisekeelsed, kuid grammatikat nende puhul ei hinnata. Avalduste tähtaeg on 17. oktoober 2017.

Kõigil õpilastel üle Eesti on võrdne võimalus osaleda ning sooviks on leida programmi just õpilasi erinevatest Eesti piirkondadest. Füüsiline puue pole programmile kandideerimisel takistuseks. Tähtis on valmisolek, huvi ja tahtmine õppida inglisekeelses ja teistsuguses kultuurikeskkonnas.

Kommentaarid