Avaleht Eesti elu Kauaoodatud Viljandi veekeskuse ideekavand on selgunud
Kauaoodatud Viljandi veekeskuse ideekavand on selgunud
Eesti elu
0

Kauaoodatud Viljandi veekeskuse ideekavand on selgunud

0

Viljandi veekeskusViljandi Veekeskus AS ja Eesti Arhitektide Liit viisid läbi arhitektuurivõistluse, mille eesmärgiks oli leida parim lahendus Viljandisse rajatavale uuele veekeskusele. Žürii tunnistas parimaks arhitektuuribüroode KAOS Arhitektid ja Projekt O2 töö «VEE».

Neljapäeval kuulutati Viljandis Sakala keskuses välja võistluse tulemused. Konkursile laekus kokku 14 tööd, millest 11 vastas seatud tingimustele. Konkursil pälvis teise koha arhitektuuribüroo U-Disain töö märgusõnaga «KOIDUST EHANI» ning kolmanda koha arhitektuuribüroode ab Kontekst ja Estkonsult töö «AVI».

Võidutöö üks autoritest, Katrin Vilba ütles, et nende töös on erilist rõhku pandud kasutajasõbralikkusele ja ühendusteede loogilisusele. «Tegemist on mahult küllaltki suure hoonega üsna keerukas kohas. Jälgisime, et hoone ei paneks kinni liikumisteid. Käisin selleks ka ise kohapeal ja uurisin kuhu inimesed seal kohas liiguvad,» selgitas Vilba. Arhitekti sõnul on hoone planeeritud nii, et sinna pääseks nii Kaalu kui ka Tallinna tänavalt.

Viljandi Veekeskus AS-i juhatuse liige Jaanus Kukk ütles, et võistlustööde hulk näitab objekti vastu tuntava avaliku huvi suurust. «Žüriil oli palju häid töid mille seast valida ja usun, et leidsime veekeskusele hea lahenduse.»

«Oleme õnnelikus seisus – Eesti arhitektuuriturg on väga avatud ja konkursse toimub palju. Suisa nii palju, et teinekord on hirm, kas ikka osalejaid jätkub,» märkis žürii liige ja Eesti Arhitektide Liidu asepresident Indrek Allmann. «Viljandi veekeskuse konkurss tundus arhitektidele ilmselgelt põnev ja töid laekus oodatust enam. Ka häid töid. Ideekavandite eripalgelisus näitab arhitektide loomingulisust ja siirast loomislusti. Ehk pisut enam oleks oodanud konteksti tunnetust ning tugevamat asukoha analüüsi.»

Viljandi veekeskus on kavas rajada Viljandi Kaubamaja ja Spordihoone vahelisele alale. Huvilistel on võimalik kõigi konkursil osalenud töödega tutvuda Sakala keskuse II korruse sammassaalis 10. veebruarist kuni 10. märtsini.

Viljandi Veekeskus AS on loodud Viljandi linna ja Viljandi valla poolt eesmärgiga rajada Viljandi linna veekeskus.

mm

Kommentaarid