Avaleht Kultuur Film “Kiired ja vihased 8” purustas avanädalavahetuse kinokassa rekordi
“Kiired ja vihased 8” purustas avanädalavahetuse kinokassa rekordi

“Kiired ja vihased 8” purustas avanädalavahetuse kinokassa rekordi

0

Fate of the Furious, The (2017)Maailma ühe armastatuima filmiseeria „Kiired ja vihased“ uut peatükki käis lõppenud pühadenädalavahetusel Eesti kinodes vaatamas 35 688 silmapaari. Fännid jätsid kinokassadesse 219 633 eurot, mis on uus Eesti kõigi aegade edukaim avanädalavahetus. Troonilt tõugati edetabelit 219 333 euroga seni valitsenud „Kiired ja vihased 7“, mis 2015. aastal rekordeid purustas.

Filmisarja 8. peatükki saatis edu ülemaailmselt – 532,5 miljoni dollariga põrmustati rahvusvahelise avanädalavahetuse kinokassa rekord.

„Ülitempokas ja globaalsete mõõtmetega märuliseiklus pakub kõike seda, mida sarja fännid kannatamatult oodanud on,“ kommenteerib filmi levitaja Siim Rohtla ning lisab, et seekord keeratakse tuure taas korralikult pealegi. „Seda nii ulmeliste trikkide, pööraste kahevõitluste, rajude kiiruste kui ka salapäraste uute tegelaste osas, kellest märgilisim seekordne pahalane Charlize Theroni kehastuses. Vähem oluline pole kindlasti ka läbi terve filmisarja kujunenud peategelaste vaheline sõprus, mis sel korral tõsiselt proovile pannakse,“ põhjendab Rohtla filmisarja populaarsust.

Kiired ja vihased2

Nüüd, kus Dom ja Letty on mesinädalatel, Brian ja Mia erru läinud ning ka ülejäänud tiim vabakäigul, paistab globaalse haardega superbande argielu juba üpriski normaalset elu meenutavat. Ühtäkki ilmub pilti aga müstiline naine, kes võrgutab Domi oma kuritegelikku maailma, millest mees kuidagi välja ei saa. Reetnud endale kõige lähedasemad ja kallimad inimesed on Dom silmitsi oma elu raskeimate katsumustega.

Kuuba rannikult üle New Yorgi tänavate kuni Barentsi mere jääväljadeni kulgeb lahutamatutest sõpradest eliitüksuse järeleandmatu amokk, et tuua tagasi mees, kes nad kunagi perekonnaks liitis ja tabada anarhist, kel võime külvata ülemaailmset kaost.

“Kiired ja vihased 8” eesotsas Vin Dieseliga toob ekraanile oma alalise staaride paraadi, kuhu kuuluvad Dwayne Johnson, Jason Statham, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Nathalie Emmanuel, Elsa Pataky ja Kurt Russell. Lisaks Charlize Theronile (Mad Max: Fury Road) astuvad uustulnukatena üles Scott Eastwood (Suicide Squad) ja Oscari-võitja Helen Mirren (The Queen).

Filmi on lavastanud F. Gary Gray (Straight Outta Compton) ja produtseerinud taas Neal H. Moritz, Michael Fottrell ja Vin Diesel.

mm

Kommentaarid