Avaleht Kultuur Kooriühing valib aastapreemia saajad 86 nominendi seast
Kooriühing valib aastapreemia saajad 86 nominendi seast
Kultuur
0

Kooriühing valib aastapreemia saajad 86 nominendi seast

0

235905_7360Eesti Kooriühing jagab jaanuari lõpus taas koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid, 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele kokku 86 nominenti.

Kooriühing annab 25. jaanuaril toimuval aastakontserdil välja aasta koori, dirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, aasta puhkpilliorkestri, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitli. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, kooriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia.

Lisaks annab kultuuriminister Urve Tiidus ministeeriumi tänukirjad konkurssidel edukalt esinenud koori- ja orkestrijuhtidele.

Aastakontserdi kunstilised juhid on kammernaiskoori Sireen dirigendid Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk. Galal tuleb esiettekandele aastal 2013 aasta koorihelilooja tiitli pälvinud Mart Siimeri teos „Lüüriline fantaasia“ kammerkoorile Head Ööd, Vend, kes pälvis 2013. aastal aasta koori tiitli.

12. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid.

mm

Kommentaarid