Avaleht Kultuur KUNST JA EETIKA – milliseid küsimusi tõstatab üks teise suhtes?
KUNST JA EETIKA – milliseid küsimusi tõstatab üks teise suhtes?
Kultuur
0

KUNST JA EETIKA – milliseid küsimusi tõstatab üks teise suhtes?

0

1331302_34772692Kunsti ja eetika teema alt leiab küsimusi nende kahe valdkonna kokkupuutepunktide kohta: nii arutlusi eetiliste ja esteetiliste väärtuste vahekorra üle kui ka kultuurisfääri praktikas ettetulevate moraalsete probleemide käsitlusi.

Kultuurisfääri all mõistetakse siin kõiki kunstiliike ja nende praktiseerimisega kaasnevaid tegevusi, nagu loomine, esitamine, levitamine, vahendamine, müümine-ostmine, tarbimine, kriitika, kollektsioneerimine, säilitamine, taastamine, kaitsmine. Seega kuuluvad kunsti ja eetika valdkonda nii kunstniku tegevus ja vastutus kui ka kultuurinähtuste vahendamise ning administreerimisega seotud inimeste ja asutuste toimimine.

Kunsti ja moraalsete väärtuste teema käsitleb eetilisi küsimusi esteetikas, näiteks kunsti moraalne mõju publikule või roll moraalikasvatuses.

Eetilisi aspekte kunsti praktikas, loomingulise tegevuse erinevates etappides, uuritakse läbi teema looja ja teos.

Kultuurikorralduse ja -kaitse valdkonna sisuks on kultuuritöötajate kutse-eetika, kultuuriinstitutsioonide toimimispõhimõtted, kunsti ja äri vahekord ning kunstiteoste edastamine ja säilitamine.

Allikas: TÜ EETIKAVEEB

Uuri lähemalt SIIT

mm

Kommentaarid