Avaleht Kultuur Film Laupäeval linastub kinodes muusikadokumentaal “Eesti muld ja Eesti Ruja”
Laupäeval linastub kinodes muusikadokumentaal “Eesti muld ja Eesti Ruja”

Laupäeval linastub kinodes muusikadokumentaal “Eesti muld ja Eesti Ruja”

Fotod: Sterotek OÜ

Sel laupäeval linastub Forum Cinemas kinodes Tallinnas, Tartus ja Viljandis värskelt valminud muusikadokumentaal “Eesti muld ja Eesti Ruja”. Režissööri Tarvo Mölderi ja toimetaja Kaidi Kleini käe all valminud kahetunnine film toob muusikasõpradeni tänavu augustis Tallinna Lauluväljakul toimunud ainulaadse kontserdi ning viib vaataja Eesti rokkansambli Ruja proovisaali, lavale ja selle taha.

Tänavu Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päeval taasühines Tallinna Lauluväljakul Eesti legendaarseim rokkansambel Ruja. Koos erinevate solistide ja suurte taustajõududega toodi publiku ette läbilõige ansambli loomingust. Laulukaare alune täitus Ruja austajatega, kes said tol õhtul unustamatu elamuse osaliseks.

Muusikadokumetaal „Eesti muld ja Eesti Ruja“  toob ekraanidele selle erakordse sündmuse ning viib publiku nii lava peale kui lava taha, näidates ka artistide vahetuid emotsioone enne ja pärast esinemist, mis tavaliselt publiku eest varjatuks jääb.

Ruja kontsertbändi proov

Toimetaja Kaidi Kleini sõnul võeti möödunud reedel esilinastunud film vaatajate poolt väga hästi vastu. “Nii palju positiivset vastukaja ei osanud me režissöör Tarvo Mölderiga tõesti oodata. Kõige olulisem tunnustus on meile aga see, et film meeldis Ruja liikmetele. Nemad on selle dokumentaali kangelased ja just nemad on teinud nauditavaks nii protsessi kui tulemuse,” sõnas Klein. “Oleme tänulikud Rein Rannapile, Jaanus Nõgistole, Tiit Haagmale, Jaan Karpile ja Andres Põldroole, et nad olid meie kaamera ees siirad ja avatud.”

Ruja kontsertbändi proov

Kontserdile eelnes prooviperiood, mis suures osas filmilindile jäädvustati. Rein Rannapi ja Jaanus Nõgisto vahelisest keerulisest suhtest on loodud omamoodi müüt, esmakordselt on võimalik kahe mehe kirglikku tööprotsessi ka kõrvalt vaadata. Värvikate karakteritena pakkusid nad dokumentaali tegijatele palju tänuväärset materjali ja pikantseid hetki.

Proovide ja kontserdipäeva melu vahele on pikitud Ruja liikmete ja kontserdil esinenud solistide intervjuud ning loomulikult meenutatakse filmis ka Ruja legendaarset solisti Urmas Alenderit.

Muusikadokumentaali „Eesti muld ja Eesti Ruja“ on tootnud Sterotek Film, režissöör Tarvo Mölder, toimetaja Kaidi Klein, tegevprodutsent Aleksander Ots, produtsent Eero Nõgene.

Kommentaarid