Avaleht Kultuur LEIGO JÄRVEMUUSIKA! Leigol saab kuulata klassikat parimatelt esitajatelt
LEIGO JÄRVEMUUSIKA! Leigol saab kuulata klassikat parimatelt esitajatelt

LEIGO JÄRVEMUUSIKA! Leigol saab kuulata klassikat parimatelt esitajatelt

Leigo1Leigo Järvemuusika festival on sel aastal 5. ja 6. augustil Otepää külje all Lutike külas. Üles astuvad parimad koosseisud ja maailmatasemel solistid: Estonian Voices, Järvi Instrumentalists, Estonian Cello Ensemble, Kremarata Baltica, Miina Järvi, Mari Poll, Elina Shimkus, Koit Soasepp, Helen Lepalaan jt.

Kui on sel suvel soov leida võimalus kuulata kõige kaunimalt kõlavat klassikalist muusikat kaunis looduslikus keskkonnas, siis on just Leigo Järvemuusika see, kuhu tulla. 5. ja 6. augustil Otepää külje all Lutike külas toimuval festivalil esitavad parimad  interpreedid nii vana kui moodsat klassikat Mozartist Pärdini. Spetsiaalselt Leigo Järvemuusikaks kokku kutsutud Leigo Festivaliorkestrit dirigeerib maailmas üks tunnustatumaid eesti dirigente Risto Joost.

Estonian Voices Foto: Sitna Kase
Estonian Voices
Foto: Sitna Kase

Leigo Järvemuusikalt saadud pika järelmaitsega jõuline emotsioon on midagi kaugelt rohkemat kui tavaline piknik grüünes grillvorstide ja roosa veiniga, teisalt on see võimalus pääseda kontserdimaja krabisevast õhkkonnast keskkonda, kus looduse värvid, valgused ja helid võnguvad ajatule muusikale kaasa.

Leigo2

Mõlema kontserdipäeva lõpetab Leigole omane tule ja valguse vaatemäng.

Kommentaarid