Avaleht Keskkond LINNUD VEEBIKAAMERAS! Taas saab jälgida suleliste argielu
LINNUD VEEBIKAAMERAS! Taas saab jälgida suleliste argielu
Keskkond
0

LINNUD VEEBIKAAMERAS! Taas saab jälgida suleliste argielu

0

Linnu veebikaameraSel aastal on taas võimalik jälgida mitme linnuliigi pesaelu arvutist veebikaamerate vahendusel. Kõige kauem, juba 2009. aastast on jälgitud Läänemaa kodukaku pesa, kus linnud pesitsevad ka tänavu. Praegu on pesas juba kolm muna. Kolmandat aastat käib otseülekanne Tartumaa hiireviude Mari ja Mihkli pesast.

Sel aastal pole linnud veel välja ilmunud, neid oodates saab kaamerast kuulata ümbritseva metsa kevadhääli. Eelmisel aastal paigaldati pesakaamera rasvatihase pesakasti. Sel aastal käisid seal ööbimas nii rasvatihane kui ka suur-kirjurähn, kuid praegu käib kasti hõivamise nimel verine kaklus hoopis kuldnokkade vahel.

Kaamerad on valmis otsepilti lülituma ka varasemast tuttavas kalakotka ja must-toonekure pesas. Toonekurg peaks pesale jõudma märtsi lõpus või aprilli algul, kalakotkast oodatakse tagasi aprilli keskpaigas. Sel aastal on plaanis kaamera paigaldada kahe uue linnuliigi pesa juurde, kuid see on veel üllatus.

Lindude pesakaamerad on paigaldatud Eesti Ornitoloogiaühingu ja Kotkaklubi koostöös paljude vabatahtlike ja toetajate abiga, rahaliselt toetab Keskkonnainvesteringute Keskus.

Pesakaameraid saab jälgida SIIT.

mm

Kommentaarid