Avaleht Tunnustus Lisatud kogu nimekiri! Eesti tunnustab teenetemärkidega 166 inimest
Lisatud kogu nimekiri! Eesti tunnustab teenetemärkidega 166 inimest

Lisatud kogu nimekiri! Eesti tunnustab teenetemärkidega 166 inimest

Foto: Andres Putting/Vabariigi Presidendi Kantselei

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

„Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks,” ütles president Kaljulaid.

Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie toetajatele välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti – avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.

Rohkem infot teenetemärkide saajate kohta leiab Eesti tänab 2018 lehelt.

Teenetemärkide saajate nimekiri

Riigivapi II klass

Eiki Nestor – Riigikogu VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII koosseisu liige
Mart Nutt – Riigikogu VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII koosseisu liige

Riigivapi III klass

Clyde Kull – diplomaat, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Peep Lassmann – pianist ja muusikapedagoog, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor 1992-2017
Piret Lilleväli – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Kaja Tael – diplomaat, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja

Riigivapi V klass

Jüri Pertmann – vabadusvõitleja

Valgetähe III klass

Klen Jäärats – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Matti Killing – sõudmistreener
Andres Koppel – ökoloog, teaduse populariseerija
Ants Kull – riigikohtunik, tsiviilõiguse edendaja
Jonatan Vseviov – riigiametnik, riigikaitse edendaja

Valgetähe IV klass

Heli Adamovitš – eesti keele õpetaja, hariduselu edendaja
Aadu Jaak Allpere – aukonsul, Eesti-Ameerika Ühendriikide suhete edendaja
Roman Baskin – näitleja ja lavastaja
Dmitri Demjanov – kokakunsti edendaja
Olga Dorogan – prokurör
Heiki Einpaul  – ettevõtluse edendaja
Helle Gans – sisearhitekt
Taevo Gans – sisearhitekt
Margus Gross – prokurör
Anu van Hattem – aukonsul, Eesti-Austraalia suhete edendaja
Tiit Hennoste – keeleteadlane
Luukas Kristjan Ilves – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Veljo Ipits – ettevõtluse edendaja
Dmitri Jegorov – riigiametnik, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Vahur Kalmre – ajakirjanik
Rene Kari – kunstnik
Indrek Kelk – spordielu edendaja
Rubo Kikerpill – kohtunik
Ülo Kivine – ettevõtluse edendaja
Andres Kiviste – metsateadlane, Eesti Maaülikooli professor
Edgar Krull – pedagoogikateadlane
Malle Krunks – materjaliteadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Hans Kruusamägi – põllumajanduse ja kohaliku elu edendaja
Jaan Laidmets – riigiametnik, kultuuri- ja hariduselu edendaja
Madis Lepik – matemaatikaõpetajate koolitaja
Raido Liitmäe – kohaliku elu edendaja Muhumaal
Katrin Luhaäär – pedagoog, erivajadustega laste hariduse edendaja, koolijuht
Anne Luik – mahepõllumajanduse edendaja
Tatjana Lüter – koolijuht, keelekümbluse edendaja
Romi Mankin – füüsikateadlane
Thomas Mell – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Daniele Monticelli – semiootik ja tõlkija, Eesti-Itaalia suhete edendaja, Tallinna Ülikooli professor
Margus Mägi – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Meelis Münt – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Andres Noormets – lavastaja, näitleja
Stefan Oscar – rahvusvähemuste koostöö edendaja
Olav Osolin – reklaamivaldkonna edendaja
Tauno Otto – mehhaanikateadlane, Tallinna Tehnikaülikooli professor
Raimo Peterson – küberkaitsekoostöö edendaja
Tõnu Post – põllumajanduse edendaja
Kristjan Prikk – riigikaitse edendaja, Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Tarvo Puri – notariaadi arendaja
Liivi Raudsepp – kutsehariduse edendaja
Aho Rebas – eestluse hoidja Rootsis
Jaan Reimund – koolijuht, hariduselu edendaja
Izabella Riitsaar – koolijuht, hariduselu edendaja
Marju Rondo – riigikaitsevaldkonna edendaja
Andrus Rõuk – kunstnik ja luuletaja
Kaia Sarnet – riigiametnik
Veera Sibrik – koolijuht, hariduselu edendaja
Tatjana Stepanova – koolijuht, keelekümbluse edendaja
Kait Tamra – muusik ja helilooja
Kert Toobal – võrkpallur
Vilma Trummal – arheoloog
Agu Uudelepp – kommunikatsiooniekspert
Triin Uusberg – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Uuno Vallner – infotehnoloogia edendaja

Valgetähe V klass

Lembit Aaslav-Kaasik – veemotospordi edendaja
Ingrid Agur – teatrikunstnik
Anneli Aken – eestluse hoidja
Vladimir Antipp – näitleja
Margus Arm – infoühiskonna arendaja
Are Eller – ajakirjanik, invaspordi toetaja
Luule Epner – teatriteadlane ja õppejõud
Gert Ernesaks – riigiametnik
Dolores Hoffmann – vitraažikunstnik
Villu Kangur – luuletaja ja laulusõnade looja, tõlkija
Aleksander Kilk – mesinduse edendaja
Kaija Kirch – sisejulgeoleku edendaja
Marina Kossolapova – koorijuht, kohaliku elu edendaja
Raimo Ladva – represseeritute abistaja
Rein Lember – kohaliku elu edendaja Abrukal
Harry Liivrand – kunstiajaloolane ja -kriitik
Marika Linntam – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Järvi Lipasti – hiiu murde tutvustaja, Eesti-Soome kultuurisuhete edendaja
Marko Matvere – näitleja, laulja ja lavastaja
Lehti Merilo – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Margus Mikomägi – teatrikriitik ja ajakirjanik
Hedi Minlibajeva – keelekümbluse edendaja
Natalja Mõttus – rahvatantsujuht, kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Peep Männil – ulukiuurija
Viivi Neare – eripedagoog ja koolitaja
Enel Niin – veterinaar
Triin Noorkõiv – hariduselu edendaja
Ello Odraks – kultuurielu edendaja Lääne-Virumaal
Agu Ojasoo – matemaatikaõpetaja
Aleksandr Okunev – näitleja ja pedagoog
Heli Pikk – Eesti ringhäälingu ajaloo talletaja
Oleg Pissarenko – džässmuusik ja pedagoog
Sirje Potisepp – ettevõtluse edendaja
Carita Rammus – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Tiia Randma – kutsehariduse edendaja
Kaarel Raspel – e-teenuste valdkonna edendaja
Marko Reikop – ajakirjanik
Mare Riimets – eesti keele õpetaja
Reigo Rosenthal – riigiametnik
Andres Rüdja – geodeet
Irina Seletskaja – tantsupedagoog, kohaliku elu edendaja Ida-Virumaal
Katrin Sibul – Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise korraldaja
Mirje Sims – rahvakunsti edendaja
Helgi Taelma – tantsulooja ja -õpetaja
Peeter Tammearu – näitleja ja lavastaja
Arvet Tetsmann – purjetaja ja spordielu edendaja
Vilma Tikerpuu – kohaliku elu edendaja Hiiumaal
Anne Tiko – arengupsühholoog ja õppejõud
Pearu Tramberg – filmiajaloo talletaja
Tiina Uudeberg – riigikaitse edendaja
Toivo Uusna – võrkpallitreener, spordielu edendaja
Tiiu-Mai Vanderer – eestluse hoidja Ameerika Ühendriikides
Genadi Vassiljev – maaparandusinsener
Rein Vendla – orkestridirigent ja pedagoog
Janek Vipre – ettevõtluse edendaja
Margit Võsa – koorijuht ja naiskoorilaulu edendaja
Mati Õun – sõjaajaloolane

Valgetähe medal

Toomas Aguraiuja – bussijuht
Liia Piho – kirjakandja Valgamaal

Eesti Punase Risti II klass

Leonhard Kukk – uroloog, tervishoiu edendaja
Margot Peetsalu – arstiteadlane, kirurg
Lee Tammemäe – naistearst, tervishoiu edendaja

Eesti Punase Risti III klass

Ojar Eerik – onkoloog
Ernst Johannes Haberl – lasteneurokirurg, Saksamaa
Ülle Kadastik – naistearst ja õppejõud
Theodor Michael – lasteneuroloog, Saksamaa
Anne Ormisson – lastearst ja õppejõud
Ants Paapstel – südamekirurg
Kalle Põder – radioloog

Eesti Punase Risti IV klass

Maie Egipt – vähihaigete abistaja
Indrek Ints – päästeametnik
Ülo Lomp – doonorluse edendaja
Kairit Numa – puuetega inimeste abistaja
Toivo Tänavsuu – vähihaigete abistaja

Eesti Punase Risti V klass

Kersti Anijärv  – vereandja
Riho Hänikene – vereandja
Aare Puusepp – vereandja
Tiina Saar – vereandja
Jarek Talisainen – vereandja

Kotkaristi I klass

Riho Terras – Kaitseväe arendaja, kindral

Kotkaristi II klass

Martin Herem – Kaitseväe arendaja, brigaadikindral
Harri Kalevi Ohra-aho – Eesti-Soome kaitse- ning julgeolekualase koostöö edendaja, kindralmajor

Kotkaristi III klass

Veiko-Vello Palm – Kaitseväe arendaja, kolonel

Kotkaristi IV klass

Marek Laanisto – kaitseliitlane, kolonelleitnant
Margo Palloson – kaitsepolitseiametnik
Jevgeni Pissarev – endine lennusalga ülem
Harli Talts – tegevväelane, kolonelleitnant
Janek Valge – kaitsepolitseiametnik

Kotkaristi V klass

Andrei Härm – politseiametnik, politseileitnant
Aleksandr Lupanov – kaitseliitlane, kapten
Mati Tint – kriminalistika edendaja, vanemkomissar

Kotkaristi kuldrist

Janis Jallai – tegevväelane, staabiveebel
Siim Saliste – tegevväelane, ülemveebel

Kotkaristi hõberist

Meelis Juhandi – politseiametnik, politseikapten

Maarjamaa Risti I klass

Xavier Bettel – Luksemburgi peaminister, Eesti-Luksemburgi suhete edendaja

Maarjamaa Risti III klass

Mario Ohoven – Eesti-Saksamaa suhete edendaja

Maarjamaa Risti V klass

Malcolm Irving Wilson – Eesti autospordi toetaja, Suurbritannia

Kommentaarid