Avaleht Eesti elu Lisatud video! Kosmosekonverentsil arutati Eesti kosmoseseaduse loomise vajaduse üle
Lisatud video! Kosmosekonverentsil arutati Eesti kosmoseseaduse loomise vajaduse üle
Eesti elu
0

Lisatud video! Kosmosekonverentsil arutati Eesti kosmoseseaduse loomise vajaduse üle

0

Euroopa Parlamentidevaheline Kosmosekonverents (EISC) tõi 22.-23. mail Tartu Observatooriumisse kokku parlamendisaadikud ja kosmosevaldkonna eksperdid üle Euroopa, et arutada kosmose ja ettevõtluse vahelisi seoseid.

EISC Eesti eesistumise esinaise Liisa Oviiri sõnul oli konverentsi eesmärk populariseerida parlamendiliikmete seas kosmose temaatikat ja panna seaduseandjad mõtlema selle peale, kas Eestil on vajadus kosmoseseaduse järele.

EISC Eesti delegatsiooni liige Arto Aas julgustas ettevõtjaid senisest aktiivsemalt kasutama võimalusi, mida pakub Euroopa Kosmoseagentuur. Tema hinnangul saaks kosmoseagentuuri satelliitidega kogutud info põhjal luua palju uusi teenuseid.

Mobiiliarendaja Mooncascade, Garage48 Foundation ja MobileMonday Estonia ettevõtete kaasasutaja Priit Salumaa sõnul võiks Eestil olla paindlik kosmoseseadus, mis meelitaks ligi kosmosevaldkonna ettevõtteid välismaalt.

Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 ehitamise algataja ja juhendaja Mart Noorma hinnangul seadused hetkel kosmoseteaduse ja -tehnoloogia arendamist ei sega. Tema peab Eesti jaoks kõige olulisemaks liitumist Euroopa Kosmoseagentuuriga.

Eesti on tänavu EISC eesistujariik ning see toob Eestisse kaks rahvusvahelist üritust. 6.-7. novembril toimub Tallinnas ka EISCi plenaaristung, kus arutatakse seadusandluse, e-ühiskonna ning kosmosepoliitika jätkusuutlikkuse teemadel.

1999. aastal asutatud Euroopa Parlamentidevaheline Kosmosekonverentsi (European Inteparliamentary Space Conference (EISC)) liikmeteks on Euroopa Liidu ja Euroopa Kosmoseagentuuri liikmesriikide rahvusparlamendid. Hetkel on organisatsioonis 12 täisliiget ning üks assotsieerunud liige.

VAATA VIDEOT!

mm

Kommentaarid