Avaleht Eesti elu Mälestame ja avaldame kaastunnet lähedastele! Kuma Raadio pikaaegne saatejuht Ly Menov – PUHKA RAHUS!
Mälestame ja avaldame kaastunnet lähedastele! Kuma Raadio pikaaegne saatejuht Ly Menov – PUHKA RAHUS!

Mälestame ja avaldame kaastunnet lähedastele! Kuma Raadio pikaaegne saatejuht Ly Menov – PUHKA RAHUS!

Teatame kurbusega, et heade uudiste portaali pikaaegset partnerit Kesk-Eesti Tre Raadiot on tabanud raske kaotus. Eile hommikul lahkus meie seast pärast rasket haigust kauaaegne saatejuht Ly Menov.

“Kaksümmend üks aastat oli Ly üks Kuma raadio sümboleid, kes lisaks eetritööle oli tegev nii raadio suurejooneliste sünnipäevaürituste, kõikvõimalike spordivõistluste, messide-laatade päevikestvate otseülekannete kui Paide-Türi Rahvajooksu juures. 1996. aasta suvel Kuma raadiosse tulles oli tema esimeste ülesannete hulgas olla üks mälumängu 3+2+1 saatejuhtidest. Kohe märgati ka Ly head muusikamaitset ning eetrisse jõudis südantsoojendavate laulude saade Vanad Head Lood. Mõlemad saated olid eetris veel ka sellel kevadel, lootusega sügisel jätkata. Kiire ja täpse tegutsejana oli ta peagi asendamatu reporter Kuma raadio autorallide ja spordivõistluste operatiivülekannetel.

Ühest Kuma raadio sünnipäeval tehtud julguseproovist langevarju tandemhüppel sai kirg kogu edasiseks eluks. Äärmise korrektsuse juures oli Ly vahel valmis üllatama erakordse riskijulgusega. Ilmselt jäävad kõik mäletama tema langevarjuhüpet tööle kui hüppepäeva ja raadiopuldis viibimise kohustuse sai ühitada, valides maandumisplatsiks keset linna asuva raadiojaama taguse muruväljaku.

Olles väljaõppinud fotograaf, salvestas ta kahe aastakümne jooksul tuhandetele piltidele raadiojaama ajaloo, millele hiljem lisandusid vapustavad kaadrid taevalaotusest seoses langevarjuhobiga.  Viimastel aastatel said sõbrad tuttavad vaimustuda ka Ly  suurepärastesst loodusfotodest.

Ly Menovi põhitööks oli kujundajaamet AS Kuma kirjastuses. Aastate jooksul said temalt näo tuhanded ristsõnaajakirjad ja muud trükised. Ka praktiliselt kõik raadiojaama trükiväljaanded nagu ajaleht Aitab Alati ning hilisem ajakiri Kuma Pluss  olid tema poolt kujundatud läbi kogu nende ilmumisaja,” jagavad kolleegid Ly Menovi kohta raadio kodulehel.

Heade uudiste portaali toimetus avaldab sügavat kaastunnet Ly Menovi lähedastele. 

Kommentaarid