Avaleht Kultuur Metsatöllu albumiesitlustel lööb kaasa ka soomlaste Korpiklaani
Metsatöllu albumiesitlustel lööb kaasa ka soomlaste Korpiklaani

Metsatöllu albumiesitlustel lööb kaasa ka soomlaste Korpiklaani

korpiklaani
Korpiklaani

7. märtsil ilmub Metsatöllu kuues stuudioalbum „Karjajuht“, albumi esitluskontserdid toimuvad 20. ja 21. märtsil klubis Rock Cafe. Algselt väljakuulutatud külalistele – Litvintroll Valgevenest ja Soul Thrower Eestist, lisandus nüüd ka Korpiklaani Soomest. Piletid esitlustele on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti.

Korpiklaani on soome folk-metal ansambel, mis asutati 1993. aastal bändi laulja Jonne Järvelä poolt. Esimesed kümme tegutsemisaastat kandis ansambel nime Shaman ja viljeles saamikeelset folk-metalit. Koos nimevahetusega 2003. aastal muutus bändi muusika – traditsiooniline saami joig ning saami keel jäeti kõrvale ning kasutusele võeti süntesaatori asemel rahvamuusika instrumendid.

Ansambli liidri Jonne Järvelä sõnutsi on Korpiklaani looming kui „elektrikitarridega mängitav vanainimeste muusika”. Mees ise on mänginud teisteski soome folk-metal bändides, nagu näiteks Fintroll ja teinud kaasa ansamblis Angelin Tytöt. Ansambliga Korpiklaani on koostööd teinud mitmed soome veteranmuusikud.

Mitmed laulud Korpiklaani plaatidel on kirjutatud kalevalamõõdus, mis on läänemeresoome rahvaste pärimuses ja rahvalauludes kasutatav värsimõõt. See on sarnane Eesti regilaulu värsimõõdule, kuid vormilt ja stiililt vähem range. Samuti on kasutatud mitmes Korpiklaani laulus soome rahvapille, nagu näiteks kannelt.

Metsatöllu albumi “Karjajuht” esitlused toimuvad 20. märtsil kell 20.00 ja 21. märtsil kell 17.00 (vanusepiirnaguta!) klubis Rock Cafe.

Piletid kontserditele on müügil Piletilevi müügipunktides, kodulehel  ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Kommentaarid