Avaleht Eesti elu Nädalavahetusel toimub Luige Maaelu Näituslaat
Nädalavahetusel toimub Luige Maaelu Näituslaat
Eesti elu
0

Nädalavahetusel toimub Luige Maaelu Näituslaat

0
Fotod: Maaelu Näituslaat

Sel nädalavahetusel 12.–14. maini toimub Tallinna lähistel Luigel traditsiooniline Luige Maaelu Näituslaat. Aiandus- ja käsitöölaada ning Baltimaade suurima kodu- ja eksootiliste loomade, lindude, mere- ning tiigikalade näituslaadaga tähistatakse sel aastal Luige laatade 20. juubeliaastat.

Aiandus- ja käsitöölaat on suunatud kodude ja aedade sisustamisele. Esindatud on rikkalik kodumaine seemne-, taime-, lille-, vilja-, ilupuude ja -põõsaste istikuvalik ning õuekujunduskaupade valik. Laadal pakutava kauba sortiment ulatub seemnetest kuni saunade ja kodudeni, sh võib valida mitme automargi mudelite vahel. Laat on tõeliselt kodumaine, kuna laadal osalejaid on igast Eesti maakonnast ja pakutava kauba osas on eelistatud eestimaist kaupa ja eestimaiseid kauplejaid.

Maaelu näitus annab suurepärase võimaluse tutvuda Eesti maaeluga, koos annuse eksootikaga. Näha saab piima- ja lihaveiseid, lambaid ja kitsesid, kodulindusid ja küülikuid, erinevaid kalu, aga ka eksootilisi loomi ja linde nagu jaanalinnud, alpakad ja kängurud. Vaadata saab lehmalüpsmist, lambapügamist ja lihaveiste hindamist. Näituslaadalt saab loomi endale ka tellida või osta.

Mõnusaks ajaveetmiseks ja kõhutäitmiseks on näituslaadal külastajate poolt kõrgelt hinnatud toidutänav, kus pakutakse mitmekülgseid kodumaiseid toiduaineid ja tooteid. Talumeiereide Liidu juustudest valitakse välja “Rahva lemmik 2017”.

Peredele mõeldes on lasteala suurenenud ligi kaks korda. Lisaks vahvatele võistlustele on lastele püstitatud ka eraldi telk, kus lapsed koos oma vanematega saavad meeldivalt ning õpetlikult aega veeta. Lisaks ka ponisõit, erinevad batuudid, gyroskoop ja skyjump ning esmakordselt ka veeatraktsioonid. Lapsed saavad ka tibu, kana, küüliku või kitsetallega koos pilti teha – professionaalselt fotograafilt saab mälestuseks kvaliteetfoto.

Luige laatade 20. juubeliaasta tähistamiseks püstitatakse fotogalerii 15-20 aastat tagasi toimunud laatadel tehtud fotodest.

Luige Maaelu Näituslaada peakorraldaja Koit Põllu sõnul on käesoleva aasta Luige Maaelu Näituslaat varasematest suurem nii osalejate kui oodatava külastajate arvu poolest. „Huvi näituslaada vastu on väga suur nii müüjate kui ka külastajate, sh välisriikide külastajate poolt. Seda arvestades oleme seadnud ka piiri osalejate arvule ega tekita müügiplatse juurde külastajate arvelt. Tahame, et külastajad saaksid Luigel mõnusalt ja lahedalt aega veeta ega peaks külg ees liikuma,“ sõnas Koit Põld.

Luige Maaelu Näituslaat toimub 12.–14. maini. Reedel on näituslaat avatud kell 12-19, laupäeval kell 9-17 ning pühapäeval kell 9-16. Lisainfot Luige Maaelu Näituslaada kohta saab veebilehelt http://www.luigelaat.ee/ ja Luige Maaelu Näituslaada Facebooki lehelt.

Näituslaada piletihind lastele, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele on 3 eurot, täiskasvanutele 5 eurot ja peredele 12 eurot. Esmakordselt on võimalus pilet eelmüügist soetada Piletilevist. Parkimine on tasuta.

VAATA VIDEOT!

mm

Kommentaarid