Avaleht Kultuur Otepää tähistab Gustav Wulff-Õie 150. sünnipäeva
Otepää tähistab Gustav Wulff-Õie 150. sünnipäeva

Otepää tähistab Gustav Wulff-Õie 150. sünnipäeva

gustav_wulffOtepää Gümnaasium kutsub kõiki huvilisi 3. juunil ajarännakule 20. sajandi alguse eesti kultuuritegelase Gustav Wulff-Õie jälgedes. Üritus toimub gümnaasiumi õues, vihmase ilma korral kooliruumides.

Ajarännakuga aastasse 1909 tähistatakse Gustav Wulff-Õie 150. sünniaastapäeva. Kell 11.00 algab kogu koolipere hõlmav ajastutruu üritus, mida juhib Wulff-Õis ise ja kus sõna saavad mitmete omaaegsete seltside ja ühisuste esindajad. Kõlavad päevakangelase loodud luuletused ja eestimaalastele tuntud laul „Õrn ööbik“. Ettevõtmist jäädvustab päevapiltnik.

Ettevõtmises löövad kaasa Otepää rahvateatri näitlejad, Pühajärve puhkpilliorkester ning pereansambel Pillipuu. Kell 13.15 avatakse kooliaias Gustav Wulffi mälestuspink ning sellele järgneb kell 13.30 Raik-Hiio  Mikelsaare raamatu „Õrn ööbik, kuhu tõttad sa?“ esitlus kooli aulas.

„Otepää Gümnaasium on Gustav Wulffile tänulik eelkõige selle eest, et tema initsiatiivil loodi 1906. aastal kooliselts, mis võttis eesmärgiks emakeelse kõrgema kooli asutamise. Tänu temale pandi 31. mail 1909 nurgakivi Otepää Gümnaasiumi ehk toonase eraprogümnaasiumi hoonele ja toimusid pidustused. Igal kohal on oma suurkujud. Vahel on vaja vaadata üle õla tagasi, kust meie lugu alguse sai,“ kommenteerib gümnaasiumi direktor Külle Viks ürituse tagamaid.

Õhtul saavad aga teatrisõbrad kell 19 Nuustaku pubis vaadata Gustav Wulff_Õie eestindust Rosie jandist „Lambaliha“.

Päevakangelane Gustav Wulff sündis 1. jaanuaril 1865 (u.k.j) Otepää lähedal Juusa talus, kus praegugi asub tema majamuuseum, mille perenaiseks on Wulffi lapselaps Mari-Ann Karupää. Oma jälje kohalikku kultuurilukku on Wulff jätnud eelkõige luuletusega „Ööbikule“, mis on laulutekstina siiani eestlaste hulgas armastatud ja mis andis talle luuletajanime Õis.

Gustav Wulff-Õis 150 tähistamine 3.juuni 2015 Otepääl
-kell 11-13 Otepää Gümnaasiumi koolipere ajarännak aastasse 1909 Otepää Gümnaasiumis
-kell 13.15 Gustav Wulffi mälestuspingi avamine kooliaias
-kell 13.30 Raik-Hiio Mikelsaare raamatu “Õrn ööbik, kuhu tõttad sa?”esitlus kooli aulas
-kell 19 Nuustaku pubis Otepää Teater esitleb: Rosié jandi “Lambaliha” (Gustav Wulff-Õisi eestindus) Lavastus: Margus Möll. Osades: Ene Prants, Kaja Sarvin, Margus Möll, Christin Hark ja Ilmo Tamm. Sissepääs tasuta.

Kommentaarid