Avaleht Tunnustus Palju õnne! Tallinna Lastehaigla tunnustas kõige lapsesõbralikumaid töötajaid
Palju õnne! Tallinna Lastehaigla tunnustas kõige lapsesõbralikumaid töötajaid

Palju õnne! Tallinna Lastehaigla tunnustas kõige lapsesõbralikumaid töötajaid

Vahur ja Liina Kersna dr Tiiu Seina (paremalt), Olga Gerassimova ja Ülle Liesmendiga

Rahvusvahelise lastekaitsepäeva hommikusel aktusel tehti teatavaks Tallinna Lastehaigla kolm kõige lapsesõbralikumat töötajat, kes olid selgitatud välja lapsevanemate tagasiside ankeetide ning osakondade avalduste põhjal.

Kuidas tunnustuse saajaid iseloomustati? Head lugemist?

Ülle Liesment patsientideks on põhiliselt kurdid ja kuulmispuudega lapsed

Kesklinna Lastepolikliiniku surdologopeed Ülle Liesment on töötaja, kelle patsientideks on põhiliselt kurdid ja kuulmispuudega lapsed (sh liitpuudega), kes kasutavad kuulmisabivahendina sisekõrva implantaati või kõrvataguseid individuaalseid kuuldeaparaate. Osad lapsed on pärit viipekeelsest keskkonnast.

Ülle Liesment teeb oma tööd rõõmuga ja väga pühendunult. Oma patsientidesse suhtub hoolivalt ja südamlikult, oskab leida iga lapse jaoks õige nipi, kuidas teda julgustada, õpetada, vaatamata takistavale kuulmispuudele. Pikkade tööaastate vältel ei ole raugenud entusiasm ega tahe abivalmilt nõustada ning toetada kurte ja vaegkuuljaid. Tööväliselt osaleb lapsevanemate toetusgruppides ja on tugiisikuks. Päikeselise naeratusega näol ootab ta oma patsiente, kes ta juurde heameelega tulevad.

Olga Gerassimova on sõbralik, viisakas, rõõmsameelne, särasilmne ja kohusetundlik kolleeg

IX osakonna perenaine Olga Gerassimova on sõbralik, viisakas, rõõmsameelne, särasilmne ja kohusetundlik kolleeg, kes teeb head koostööd nii arstide, õdede kui ka hooldustöötajatega. On abiks ootamatute ülesannete lahendamisel ja leiab kontakti lapsevanematega, kes saavad tema poole pöördudes alati abi. Ta oskab leida lapsevanematele kõige sobivama mähkme suuruse või sipupükste värvi ning on vastsündinute ja imikute osakonna tõeline perenaine selle sõna igas tähenduses.

Tiiu Seini naeratus ja sõbralik olek ajab murepilved laiali

ÄRI osakonna pediaater dr Tiiu Sein (iseloomustus koosneb lapsevanemate ja laste tsitaatidest):

Lapsevanem 1: „Kui raviarst meie palatisse siseneb, tunnen kohe, et pinge kaob.“
Lapsevanem 2: „Dr Seina naeratus ja sõbralik olek ajab murepilved laiali“.
Lapsevanem 3: „Best of the best. Lapsed mängivad kodus arsti, sest tahavad saada samasuguseks arstiks kui dr Sein.“
Laps 1: „Kui mulle tehakse süsti ja samal ajal on palatis ka dr Sein, siis ma ei tunnegi valu!“
Laps 2: „Ta mängis minuga! Mina võitsin!“
Laps 3 mängis kodus dr Seina.

Aktusel astus kõnega üles ka Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Liina Kersna ning tema abikaasa, armastatud telesaatejuht Vahur Kersna.
Vahur Kersna andis lapsesõbralikele töötajatele isiklikult üle ka oma viseeritud ja pühendusega raamatu “Ei jäta elamata” ning tunnustas lastearste ja õdesid soojade sõnadega.

Kommentaarid