Avaleht Eesti elu Pühapäeval kuulutatakse Tartu raekoja platsil välja jõulurahu
Pühapäeval kuulutatakse Tartu raekoja platsil välja jõulurahu

Pühapäeval kuulutatakse Tartu raekoja platsil välja jõulurahu

joulurahu_TartusSaabuval pühapäeval, 24. detsembril kell 12 süütavad linnapea Urmas Klaas ja EELK Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets Tartu raekoja platsil neljanda advendiküünla ning kuulutavad välja jõulurahu.

Mööduva aasta teemal mõtiskleval ning viimast advendiküünalt süütaval tseremoonial on kaastegev Tartu Vaskpilliansambel, läbi astub ka jõuluvana.
Kell 11 hakkab Maitseelamuse Koda linnarahvale jõulusuppi pakkuma, Peipsimaa maitsete aasta tähistamiseks on menüüs haugi-hapukapsasupp.
Kell 11.45 koguneb muusikaliseks tervituseks raekoja platsile Tartu Vaskpilliansambel, kes esineb dirigent Tanel Aavakivi juhatamisel.

Orkestri tervitusele järgneb kell 12 jõuluvana ja linnapea Urmas Klaasi ning piiskop Joel Luhametsa aastale tagasi vaatav ja jõulusoove kokku võttev jutuajamine. Seejärel süüdatakse viimane advendiküünal ja linnapea loeb ette ajaloolise teksti, kuulutab jõulurahu välja ning linn saab pühadele vastu minna.

Jõulurahu kuulutamise tava ulatub 17. sajandisse Rootsi kuninganna Kristiina aega. Jõulurahu väljakuulutajaks oli tavapäraselt linnapea või raesekretär ning selle väljakuulutamise ajaks jõululaupäeva keskpäeva eelsed ja järgsed minutid.

Tartu jõulu- ja nääriaja üritustega saab tutvuda lehel SIIT!

Kommentaarid