Avaleht Eesti elu Reedel tähistatakse Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva
Reedel tähistatakse Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva
Eesti elu
0

Reedel tähistatakse Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva

0
Põltsamaa Ettevõtjate Liidu eestvedajajad Andres Vään (vasakul) ja Andres Kert Odessas Potjomkini trepil koos kasakat kehastava kohaliku kultuuritegijaga
Foto: erakogu

Mürtsub orkester, voolikutest kõrguvad Põltsamaa jõele veeväravad, leegitseb tuleinstallatsioon – nii tähistatakse sel reedel, 9. juunil Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva. Sündmusel osaleb ka Vabariigi President Kersti Kaljulaid.

2017. aastal möödub Põltsamaa tuletõrje seltsi asutamisest 150 aastat. Sealt sai alguse seltsitegevus Põltsamaal ja seda tähist võib ka pidada laiemalt Põltsamaa piirkonna vabakonna sünnipäevaks.

Põltsamaa linn, Põltsamaa, Pajusi ja Puurmani vald, kelle inimeste turvatunde eest kannab hoolt Põltsamaa päästekomando, korraldavad sel puhul pidustuse piirkonna päästjate ja vabakondlaste tänuks.

Tuletõrje depoo juurest kulgeb päästjate ja vabakondlaste rongkäik endise tuletõrjemaja ja Emilie Beermanni lipuväljaku juurde Lossi tänavale. Tervituskõnega astub üles Eesti president Kersti Kaljulaid, kes pidupäeva puhul lööb ajaloolisse Põltsamaa tuletõrjujate lipuvardasse ilunaela. Lipuvarrast kaunistavad juba mitmed ilunaelad tuletõrjeseltsi varasematelt tähtpäevadelt.

Tuletõrjujaid ja vabakondlasi tervitavad Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots, Põltsamaa Ettevõtjate Liidu ja linnavolikogu esimees Andres Vään, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu. Põltsamaa päästekomando pealik Peeter Randoja annab üle 150. aastapäeva mälestusmedalid. Esinevad Põltsamaa linnaorkester, Kaitseliidu  Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkester, Põltsamaa Kultuurikeskuse noormeeste ansambel ja Haamerite pereansambel. Süüdatakse tuleinstallatsioon ja voolikutest kerkivad veeväravad Põltsamaa jõel, tutvuda saab vana ja uue tuletõrje- ja päästetehnikaga, lastega kohtub päästekoer Nublu.

Põltsamaa Linnavalitsus kutsub üles põltsamaalasi heiskama 9. juunil lippe Põltsamaa pritsumeeste ja seltsitegevuse 150. aastapäeva auks.

mm

Kommentaarid