Selgusid Alo Mattiiseni päevade parimad
Jõgeval sai 8. ja 9. märtsil Alo Mattiiseni muusikapäevade raames teoks 23. üleriigiline noorte vokaalansamblite konkurss, kus osales 40 ansamblit 275 lauljaga.
Žüriisse kuulusid Laine Randjärv, Triin Saarela, Mai Simson, Priit Pajusaar, Kaarel Orumägi, Pärt Uusberg, Peeter Oja, Märt Avandi ja Hirvo Surva.
Tuleval nädalal jätkuvad muusikapäevad kontsertidega, kus esinevad teiste seas Maria Listra ja ja Sissi Benita.
GRAND PRIX 2019
Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna Hariduskolleegiumi neidude ansambel–projekt LEEVIKESED, juhendaja Kristina Bianca Rantala
LAUREAADID
IV – V klass
I Türi Põhikooli tütarlaste ansambel KULLAKESED, juhendaja Tiiu Schüts
II Laulustuudio Laulupesa tütarlaste ansambel SÕBRAD, juhendaja Triin Arak
III Erahuvialakool Meero Muusik tütarlaste ansambel MEERO MARTAD, juhendaja Mirjam Dede
VI – VII klass
I Türi Põhikooli tütarlaste ansambel ILUS ELU, juhendaja Tea Saar
II Karl Rammi nimelise Sindi Muusikakooli tütarlaste ansambel SOLFIINED, juhendaja Helle Salumäe
VIII – IX klass
I Pärnu Kunstide Maja neidude ansambel TÄHTIHELLAD, juhendaja Margrit Kits
II Gustav Adolfi Gümnaasiumi segaansambel KUSTIKAD, juhendaja Ly Tammerik
III Tallinna Reaalkooli segaansambel SEITSE MIINUST, juhendaja Annika Lundver
X – XII klass
Neidude ansamblid:
I Põlva Muusikakooli neidude ansambel BLUE-S, juhendaja Riivo Jõgi
II Laulustuudio “Cantabile” neidude ansambel CANTABILE, juhendaja Hedi-Kai Pai
Meesansamblid:
I Saue Muusikakooli Saue Noorte Meeste Koori ansambel, juhendaja Elviira Alamaa
Segaansamblid:
I Türi Kultuurikeskuse segaansambel KULTRA, juhendaja Tea Saar
II Georg Otsa nim Muusikakooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Vanalinna Hariduskolleegiumi segaansambel POKAALANSAMBEL, juhendaja Kristina Bianca Rantala
Kuni 26-aastased
I Rahvusooperi Estonia poistekoori meeskvintett, juhendaja Riivo Jõgi
ERITUNNUSTUSED
Hingestatud laulmise eripreemia: MIHKEL REHEPAPP, Saue Muusikakooli Saue Poistekoori 5. klassi ansambel
Aldi ja soprani koostunnetuse eripreemia: EBE-TRIIN REINSALU ja MIRTEL METSMAA, Karl Rammi nimeline Sindi Muusikakool tütarlaste ansambel SOLFIINED
Noore bassi eripreemia: INDREK VAHUR, Tallinna Reaalkooli segaansambel SEITSE MIINUST
Haldjaliku esituse eest: WANDA-HELENE OLLEP, Pärnu Kunstide Maja neidude ansambel TÄHTIHELLAD
Sonorismi eripreemia: TÜRI PÕHIKOOLI TÜTARLASTE ANSAMBEL ILUS ELU, juhendaja Tea Saar
Poistelaulu edendaja: ELVIIRA ALAMAA, Saue Muusikakool
„Andekas alt“: IRIS NÕMMANN, GAG, VHK ja Otsa kool
Seadete eest: KRISTINA BIANCA RANTALA, GAG, VHK ja Otsa kool
Märt Avandi nimeline näitlejapreemia: LAULUSTUUDIO CANTABILE neidude ansambel CANTABILE
Parim juhendaja: KRISTINA BIANCA RANTALA, GAG, VHK ja Otsa kool