Avaleht Eesti elu NIMELINE PARGIPINK? Tartu pakub võimalust sellise paigaldamiseks
NIMELINE PARGIPINK? Tartu pakub võimalust sellise paigaldamiseks

NIMELINE PARGIPINK? Tartu pakub võimalust sellise paigaldamiseks

pargipinkTartu linn pakub kõigile soovijaile võimaluse nimelise pargipingi paigaldamiseks, et jäädvustada kellegi mälestust, kedagi tunnustada või austada. Esimesed nimelised pingid pannakse haridus- ja teadusministeeriumi esisesse parki.

„Usun, et selliseid inimesi, ühinguid ja organisatsioone, kelle auks Tartus nimeline pink panna, leiab nii meie keskelt kui ka minevikust rohkelt. Meil kõigil on nüüd võimalus jäädvustada ja tänada neid, kes on meie jaoks olulised ning kes on toonud Tartusse häid mõtteid ja tegusid,“ ütles linnapea Urmas Klaas.

Vabaduse puiestee äärsesse parki saab paigaldada kuni 15 nimelist pinki. Ühe pingi paigaldamine koos messingist nimetahvli kujundamise ja kinnitamisega maksab soovijale 1200 eurot.
Tartu linn garanteerib pingi korrashoiu ja säilimise viie aasta jooksul, seejärel hinnatakse pingi seisukorda ja edasisi hooldustöid.

Kui esimesed 15 nimelist pinki on paigaldatud ja soovijaid veel jagub, siis laiendab linn nimeliste pinkide projekti ka teistele atraktiivsetele haljasaladele.

Nimelisi pinke saavad osta kõik soovijad ja linnavalitsus eeldab, et seda tehakse kooskõlas heade tavadega. Nimelist pinki ei tohi kasutada reklaami eesmärgil. Lõpliku otsuse pinkide nimetamiseks teeb Tartu linnavalitsus.
Esimesed sooviavaldused nimeliste pinkide paigaldamiseks on linn juba saanud ning pingid saavad paika pärast haridus- ja teadusministeeriumi esise pargi korrastustööde lõppu juuli algul.

Tartu linn ootab sooviavaldusi nimeliste pinkide paigaldamiseks aadressile aso@raad.tartu.ee või tuua vabas vormis avaldus Tartu infokeskusesse raekoja I korrusel.

Kommentaarid