Avaleht Eesti elu Tallegg soovib suurendada tarbijate teadlikkust kanaliha päritolu osas
Tallegg soovib suurendada tarbijate teadlikkust kanaliha päritolu osas

Tallegg soovib suurendada tarbijate teadlikkust kanaliha päritolu osas

jahutatud_broileri_sisefileeEesti suurim linnuliha tootja Tallegg korraldab alates sellest nädalast teavituskampaania, mille eesmärgiks on õpetada tarbijat huvi tundma, kust on pärit tema tarbitav linnuliha.

“Kuna iga Eesti elanik sööb üle 23 kilogrammi linnuliha aastas ehk tegemist on väga populaarse toiduga, siis peame oluliseks aidata tarbijal aru saada, kust söödav liha tegelikult pärit on,” selgitas Talleggi turundusjuht Triin Kõrgmaa.

Teavituskampaania “Kanagarantii” juhendab tarbijaid tootepakendeid uurima ja seeläbi oma oste teadlikumalt tegema. “Erinevad uuringud näitavad, et Eesti tarbijate jaoks on liha kodumaisus äärmiselt oluline faktor ostuotsuste tegemisel. Soovime näidata teistele tootjatele head eeskuju ja trükime oma värske kanaliha etikettidele ka farmi nime, kus broiler kasvas,” lausus Kõrgmaa.

Talleggi värske kanaliha pärineb peamiselt Põhja-Eestis asuvatest farmidest. Info, millises Eestimaa farmis on konkreetne kanaliha kasvatatud, on trükitud Talleggi etikettidele mõni millimeeter triipkoodist kõrgemale.

Talleggile kuulub seitse broilerifarmi Eestis, seeläbi kontrollib ettevõte kogu oma tootmisahelat – alates haudemuna tootmisest kuni valmistoote jõudmiseni kauplusesse. Teavituskampaania raames on loodud ka veebikeskkond, kust leiab põhjalikumat infot Talleggi broilerifarmide ning tootmisahela kohta. Lehekülg asub aadressil www.tallegg.ee/kanagarantii.

Talleggi tooted kuuluvad ASi HKScan Estonia tootevalikusse. HKScan Estonia on Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert. Me toodame, müüme ja turustame tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea- veise-, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. Meie klientideks on jaemüügi-, tööstus-, toitlustus ja ekspordisektorid ning meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Me ekspordime oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScan Grupi 2013. aasta netokäive oli 2,1 miljardit eurot ning kontsernis töötab ligi 7700 töötajat, mis teeb meist Euroopa ühe juhtiva lihaettevõtte.

Kommentaarid