Avaleht Eesti elu Tallinlased tähistavad vabariigi aastapäeva pidulike koosviibimistega
Tallinlased tähistavad vabariigi aastapäeva pidulike koosviibimistega

Tallinlased tähistavad vabariigi aastapäeva pidulike koosviibimistega

Tallinlased tähistavad vabariigi aastapäeva pidulike koosviibimistegaTallinnas tähistatakse Eesti Vabariigi aastapäeva tavakohaselt rahvakogunemisega Jüriöö pargis ning hulga pidulike kontsertidega linnaosades.

Jüriöö pargis toimuv pidulik tseremoonia algab 24. veebruaril kell 14.30. Tallinna kõrgeimas punktis, Sõjamäele rajatud Jüriöö mälestuspargis on üles rivistatud vahipataljoni auvahtkond, süüdatakse vabaduslõke, kõnelevad poliitikud ja sõjaväelased, Vabadussõjas langenute mälestusmärgi jalamile asetatakse pärjad. Tseremoonia lõppedes pakutakse kõigile sõdurisuppi ja teed.

Mustamäel tähistatakse vabariigi aastapäeva piduliku kontsertaktusega Kultuurikeskuses Kaja 22. veebruaril kell 16. Pidulikku õhtut juhivad linnaosa vanem Helle Kalda ja Kaja juhataja Elari Lend, avakõnega esineb Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. Üritus on tasuta, pakutakse ka sünnipäevakringlit.

Nõmme kultuurikeskuses esinevad 24. veebruaril kell 15 algaval Eesti Vabariigi 96. aastapäeva kontsertaktusel ETV kontsertkoor ja mudilaskoor. ETV kontsertkoor ja mudilaskoor on välja kasvanud 1990. aastal loodud ETV lasteekraani muusikastuudiost. Tänaseks on mõlemad koorid saavutanud suurepäraseid tulemusi nii rahvusvahelistel kui ka Eesti koorikonkurssidel ja festivalidel. Kooride repertuaaris on lisaks klassikalisele koorimuusikale ka rahvalaulud ja popmuusika seaded. Suurt osa kavast saadab efektne lavaline liikumine ning silmarõõmu pakuvad värvikirevad rahvarõivad.

Hopneri majas (Raekoja plats 18) esinevad täna kell 15 Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud kontsert-etendusel „Mu isamaa armas“ Kesklinna Sotsiaalkeskuse särtsakad taidluskollektiivid. Üritus on tasuta, ent eelregistreerimisega Sotsiaalkeskuse telefonil 646 6123.

Eile Haabersti Vaba Aja Keskuses toimunud Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulikul kontsertaktusel tunnustas linnaosa vanem Marek Jürgenson linnaosa parimaid noori ning haridus-, kultuuri- ja noorsootöötajaid.
Täna keskpäeval toimus Eesti Vabariigi 96. aastapäeva pidulik tähistamine Haabersti Sotsiaalkeskuses (Õismäe tee 24). Esinesid Georg Otsa nimelise Tallinna Muusukakooli õpilased.
23. veebruaril kell 14 toimub Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud pidulik kontsert Lindakivi kultuurikeskuses. Suures saalis esitab isamaalisi laule Maire Eliste muusikakooli mudilas- ja lastekoor.
24.veebruaril toimuvad Lasnamäel mitmed Eesti Vabariigi 96. aastapäevale pühendatud üritused. Sissepääs üritustele on tasuta. Pirita linnaosa valitsus tähistab vabariigi aastapäeva laupäeval kontserdiga Estonia kontserdisaalis. Sissepääs kutsetega.

Kristiine linnaosa valitsus tähistab vabariigi aastapäeva väärikate kontsert-tantsuõhtuga 25. veebruaril kell 16 Tallinna Tööstushariduskeskuse suures saalis (Sõpruse pst 182). Tantsuks mängib ansambel „Mahe“. Väärikate kontsert-tantsuõhtule on oodatud kõik Kristiine ja ka teiste Tallinna linnaosade pensionieas elanikud, traditsiooniliselt on üritus kõigile osalistele tasuta.

Kommentaarid