Avaleht Eesti elu Tallinn tähistas taasiseseisvumist suure kontserdiga 20. augusti väljakul ja perepäevaga teletorni juures
Tallinn tähistas taasiseseisvumist suure kontserdiga 20. augusti väljakul ja perepäevaga teletorni juures

Tallinn tähistas taasiseseisvumist suure kontserdiga 20. augusti väljakul ja perepäevaga teletorni juures

20. augustil tähistati Tallinnas iseseisvuse taastamise päeva suure tasuta kontserdiga Harjumäel ning meeleoluka perepäevaga Teletorni juures. Eesti taasiseseisvumise päeva tähistav tasuta kontsert peeti Harjumäel. Esinesid Kaitseväe orkester Peeter Saani juhatusel, solistideks Nele-Liis Vaiksoo ja Rolf Roosalu.

Kontserdi avas ja rahvast tervitas Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas, kes ütles: „20.augustil 1991.aastal kell 23.03 kinnitas Eesti Ülemnõukogu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest. Kõigi Eesti vabadust ja iseseisvust oma ülima eesmärgina pidavate poliitiliste jõudude kokkulepe ja tegutsemine ühise eesmärgi nimel kindlustas Eesti taasiseseisvumise“.

Aas jätkas: „20. augusti sündmused mitte ainult ei toonud Eestit tagasi maailmakaardile, vaid viisid kokkuvõttes N.Liidu kokkuvarisemiseni ning tõid kaasa põhjalikud muutused mitte ainult Ida–Euroopas, vaid Euroopas ja maailmas tervikuna. Rahvuslikul tasandil saime hakata oma elu ehitama nii, nagu meie ise seda soovisime. Rahvusvahelises plaanis olime valmis tunnustamiseks ja taastunnustamiseks“.

„Rahus oma elu ehitades tundub vahel, et vabadus, iseseisvus ja sõltumatus eksisteerivad justkui iseenesest. Maailmas toimuv osundab ohtudele ning teravdab meie tähelepanu ja tugevdab valmisolekut kaitsta neid, meile nii olulisi väärtusi. Seista selle eest, et elada vaba rahvana vabal maal. Täna on sobiv päev pisut mõtestada möödunut ja mõelda tulevikule. Mõelgem toonastele augustisündmustele, kuid andkem ka mõtteruumi tulevikukujutelmadele. Mõelgem sellele, mis on meile püha! Mõelgem neile, kes on meile kallid! Hoidkem oma maad, hoidkem oma inimesi, hoidkem oma vabadust ja iseseisvust!“, lõpetas Aas oma tervituskõne.

Kommentaarid