Avaleht Eesti elu Tallinna Botaanikaaias toimuvad nädalavahetusel taaskord roosipäevad
Tallinna Botaanikaaias toimuvad nädalavahetusel taaskord roosipäevad

Tallinna Botaanikaaias toimuvad nädalavahetusel taaskord roosipäevad

Tallinna Botaanikaaed
Foto: Erge Sonn

Eeloleval nädalavahetusel, 22. ja 23. juulil toimuvad Tallinna Botaanikaaias taaskord roosipäevad, kus tänavu on keskseks teemaks nüüdisroosid.

Kahel päeval on võimalik osaleda ekskursioonidel, küsida nõu oma ala spetsialistidelt ning osta kaasa roositaimi ning looduskosmeetikat. Lapsed saavad osaleda akvarelli maalimise töötoas.

Juulis algab eestimaine roosisuvi, mil avanevad tuhanded rikkalikus värvivalikus õied. Mõned neist hurmavalt lõhnavaist põõsaist on avanud oma õied vaid korraks südasuvel. Need on enamasti vana aja roosid, kes õitsevad vaid ühe korra. Rohkem aega võib imetleda aga nüüdisroose, kes õitsevad südasuvest kuni hilissügiseni.

Rodoloogid üle maailma jagasid roosid kokkuleppeliselt vana aja roosideks (Old Garden Roses) ja nüüdisroosideks (Modern Roses). Pöördepunktiks, millest alates algab nüüdisrooside ajalugu, peetakse esimese teehübriidroosi ’La France’ aretamist 1867.a. Roosid, mis aretati peale 1867. aastat, said oma väärtuslikud omadused nagu rikkaliku värvivaliku ja korduva õitsemise hiina kibuvitsalt ja teistelt liikidelt ning sordirühmadelt, mis võimaldab nautida rooside õiteilu ka meie kliimas suve algusest kuni hilissügiseni.

Programm mõlemal päeval:

12.00 – 16.00 konsultatsioon Rein Joostilt ja Else Liventaalilt
12.00 – 16.00 akvarellimise töötuba lastele*
12.00 – 16.00 taime- ja looduskosmeetika müük**
12.00 – ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)
13.00 – ekskursioon rosaariumis (vene keeles)
15.00 – ekskursioon rosaariumis (eesti keeles)

*Akvarellimise töötoa korraldab kunstiring “Värv pintslil”, osavõtt 9 €. Ühe akvarellpildi tegemine võtab 1-2 tundi, töötoaga saab ühineda jooksvalt.

** Helga Taimeaed pakub suures valikus püsikuid. Roosiistikuid müüb Rein Joost. Looduskosmeetikat müüb Ingli Pai.

Teemapäevast osavõtt on tavapileti hinnaga.

Kommentaarid