Avaleht Kultuur Tallinna Talvefestival keskendub seekord klassikalise muusika mõjule inimaju arengus
Tallinna Talvefestival keskendub seekord klassikalise muusika mõjule inimaju arengus

Tallinna Talvefestival keskendub seekord klassikalise muusika mõjule inimaju arengus

Tallinna Talvefestival keskendub seekord klassikalise muusika mõjule inimaju arengus11.–20. veebruarini toimuv PLMFi korraldatav Tallinna Talvefestival pakub juba kaheksandat aastat põnevaid esinejaid ja kontserdipaiku ning festivali moto “Tõsta pilk ja ava süda” toob endaga kaasa algatuse, milleks on sel korral teavitustöö klassikalise muusika mõjust inimaju arengule.

„PLMF on uhke selle üle, et meie traditsioonid jätkuvad ning taas toimub Talvefestival, kus esinevad tunnustatud artistid Eestist ja välismaalt. Ootame põnevusega meie tippsolistide kui ka Itaalia pianisti Carlo Pari ning Norras elava lauljanna Kersti Ala-Murri kontserte,“ ütles PLMFi tegevjuht Leelo Lehtla.

„Tõsta pilk ja ava süda“ on seitsme aasta jooksul toetanud erivajadustega noori ning Pillifondi kaudu on abi saanud mitmed Eesti interpreedid. 2014. aasta on kuulutatud Euroopa Aju Aastaks (European Year of the Brain) ja sellega seoses pühendab PLMF tänavuse festivali moto avalikkuse laiemale teavitamisele muusika ainulaadsest mõjust inimaju arengule.

„Teadlased on tõestanud, et muusikainstrumendi õppimine kaasab aktiivselt tegevusse aju erinevaid osi ja on seeläbi üks efektiivsemaid vahendeid aju arendamiseks kui ka tervendamiseks,” selgitas PLMFi loominguline juht Pille Lill ning lisas: “Inimesed nii meil kui mujal vajavad teavet. Just selleks oleme 13.02 kontsrdile kutsunud rääkima muusikateraapia doktori Alice Pehk´i ja 19.02 kontserdile TLÜ muusikateaduse lektori Gerhard Lock’i.”

Talvefestivalil esineb mitmeid soliste, kes on oma ala suurepärased meistrid: Rahvusooperi Estonia teine kontsertmeister ning viiuldaja Kristina Kriit ja keelpillikvarteti Prezioso, C-JAM-i ning ERSO liige, tšellist Andreas Lend. Samuti astuvad üles Eesti noored talendid, 2012. aastal Roomas Santa Cecilia Konservatooriumi lõpetanud sopran Arete Teemets ja Muusikakeskkoolis õppiv noor pianist Mariin Gill, kelle esituses kõlab Mozarti klaverikontsert TMKK sümfooniaorkestri ja dirigent Mikk Murdvee koostöös. Põnevat kaasaegse muusika helikeelt toob publikuni 2009. aasta Kultuurkapitali aastapreemia laureaat Ansambel U:.

Kontserdid toimuvad Rootsi-Mihkli kirikus, Rahvusraamatukogus, Õpetajate Majas, Suurgildi hoones ja Hopneri Majas (vana Matkamaja) ning külastajaid rõõmustatakse PLMFile tavapäraselt soodsate piletitega (8/5 EUR).

 

„Kaks festivali kontserti Rahvusraamatukogus ja üks Rootsi-Mihkli kirikus toimuvad tasuta, kus tuntud klassikapärle esitavad VII Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali ja II Vabariikliku Vokalistide Konkursi laureaadid ning EMTA dotsent Aavo Otsa trompetiklassi väljapaistvaimad mängijad,“ lisas Pille Lill.

Kommentaarid