Avaleht Eesti elu Tallinna tramm tähistab sünnipäeva avatud uste päeva ja paraadiga
Tallinna tramm tähistab sünnipäeva avatud uste päeva ja paraadiga

Tallinna tramm tähistab sünnipäeva avatud uste päeva ja paraadiga

Linnatranspordi AS (TLT) edastas pressiteates, et tähistab 23. augustil trammiliikluse 130. aastapäeva Kopli trammidepoo lahtiste uste päeva ja läbi linna kulgeva trammide paraadiga.

TLT trammiliiklusteenistuse direktori Andres Vääni sõnul on Tallinna 130-aastane tramm nooruslikum kui kunagi varem.

„Nelja aastaga on Tallinna trammiliiklus teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri. 2014. aastal alustasime 3. ja 4. liini rööbastee rekonstrueerimisega. Viisime betoonalusele trammitee marsruudil Vabaduse väljak-Vineeri  ja Hagudi tänav-Tondi lõppjaam. Uuendasime Majaka tänava trammitee ja rekonstrueerisime Pärnu maantee depoo rööbasteed ning tagasipöörderingi. Peterburi teele rajasime 700 meetrit uut trammiteed koos tagasipöörderingi ja kontaktvõrguga. Tööde valmimise järel 2015. aastal alustasime ettevalmistusi Kopli suunalise trammitee rekonstrueerimiseks. Liikluse Kopli suunal avasime läinud aasta 1. septembril,“ rääkis Vään.

Rekonstrueeritud trammitee pikkus on Viru väljakust kuni Kopli depooni 16 kilomeetrit. Valmis on ehitatud trammitee pikendus lennujaamani, mille järel sai Tallinnast ühenduse poolest kesklinnaga üks mugavamaid linnu terves Euroopas. Lähiaastail viiakse trammitee kesklinna reisisadamani.

Avatud uste päev Kopli depoos algab 23. augustil kell 10. Näha saab nii säilinud ajaloolisi, kui ka kõiki käesoleval ajal käigusolevaid tramme. Kell 12 algab Kopli depoost trammide paraad, mis liigub läbi linna lennujaama ning sealt Vana-Lõuna depoosse. Paraadil osalevatesse trammidesse on vaba pääs.

Kommentaarid