Avaleht Poliitika Tallinnas koalitsioon tehakse Eestimaa Rohelistega
Tallinnas koalitsioon tehakse Eestimaa Rohelistega

Tallinnas koalitsioon tehakse Eestimaa Rohelistega

Züleyxa Izmailova
Züleyxa Izmailova

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu otsustas toetada koalitsioonilepingu allkirjastamist erakonna Eestimaa Rohelistega. Eestimaa Rohelistele hakkaks kuuluma üks abilinnapea koht linnavalitsuses.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas, et Keskerakond ja Erakond Eestimaa Rohelised jagavad mõlemad inimkeskset, sotsiaalset ja hoolivat maailmavaadet. “Rohelisest abilinnapea Tallinna linnavalitsuse laua taga aitab veelgi tugevdada keskkonnaalast mõtlemist Tallinna linna juhtimisel, aidates meil liikuda rohelisema linna suunas, mis ühel hetkel võiks saada Euroopa Roheliseks Pealinnaks,” sõnas Aas. Aas osutas, et rohelistel pole küll Tallinna volikogus esindatust, kuid olukorras, kus Keskerakonnal on enamus, on värskete ideede lisamine linnajuhtimisse kahtlemata oluline.

Eestimaa Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova kommenteeris, et tal on väga hea meel näha, et koalitsioonilepingusse on sisse kirjutatud nende jaoks äärmiselt olulised keskkonnaalased punktid, nagu Tallinna viimine pestitsiidivabade linnade kaardile, uute ehitiste rajamisel lokaalsete taastuvenergia lahenduste kasutamine, erivajadustega inimestega arvestamine ja palju muud. „Meie jaoks on ilmselt kõige suurem murekoht Reidi tee, kuid selge on see, et koalitsioonis olles saame me selle projekti rajamisel kaasa rääkida ja üheskoos leida maksimaalselt keskkonnasõbralikud ning praegusi puid võimalikult palju säilitavad lahendused,“ ütles Izmailova.

Koalitsioonilepingut ja edasist koostööd tutvustatakse homme kell 11 Tallinna Botaanikaaia ruumides, kus toimub ka lepingu allkirjastamine Taavi Aasa ja Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse esinaise Züleyxa Izmailova poolt.

Kommentaarid