Avaleht Eesti elu Talvised grillivõistlused toimuvad Otepääl
Talvised grillivõistlused toimuvad Otepääl

Talvised grillivõistlused toimuvad Otepääl

Kui keeruline on talvistes tingimustes vorstivalmistamine, -toppimine ja grillimine, see selgub 4. veebruaril talvepealinnas Otepääl
Foto: Aleksander Kuruson / Eesti Grilliliit

Eestis esimest korda peetavad talvised meistrivõistlused grillimises – Grillfest toimuvad pühapäeval 4. veebruaril Otepää Keskväljakul algusega kell 11.00. Grillima ja kaasa elama on oodatud igaüks, osalemine ja sissepääs on tasuta. Edukaim võistkond pääseb tasuta võistlema Pärnus 9. juunil toimuvale suurele rahvusvahelisele Grillfestile.

Talvisel meistrivõistlusel võisteldakse kolmes võistlusvoorus. Neist esimene on EV 100 vorstivoor, kus valmistatakse ja grillitakse eestimaisest toorainest käsitöövorste. Teine voor on EV 100 üllatusvoor, mille tooraineks on võistluste avatseremoonial teatavakstehtav Eesti rahvustoiduaine. Kolmanda, ehk fantaasiavooru töö valmistab iga võistkond omal äranägemisel, kuid töö teemaks on võistkonna vabal valikul kas EV 100, talv või Otepää. Võistlustöid hindavad Eesti Grilliliidu kohtunikud ja Otepää rahvažürii.

Eesti Grilliliidu juhatuse liige Enn Tobreluts: “Talvel õues grillimine on lõbus ja tervislik tegevus, aga olenevalt ilmastikuoludest võib hea tulemuse saavutamine kujuneda üpris keeruliseks ja see teebki võistluse huvitavaks. Kes varem ei ole võistlustel osalenud, siis Eesti Grilliliidu poolt olge hoiatatud: Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!”

Otepää Vallavanem Kaido Tamberg: “On loomulik, et Eesti talvised suursündmused toimuvad talvepealinnas Otepääl ja suur rahvalik grillivõistlus on maitsev jätk eelmisel päeval samuti Otepääl toimuvale rahvusvahelisele saunamaratonile. Eriti vahva on, et võistlusel osalemine on nii võistkondadele kui pealtvaatajatele tasuta ja lisaks rõõmsale perepäevale saab talvises grillikoolis ka uusi teadmisi toiduvalmistamisest. Kutsume kõiki Otepääle!”

Eesti Grilliliit julgustab sõpruskondi, ettevõtteid ja organisatsioone grillivõistlustel osalema ja kuna sel aastal korraldatakse võistlused igas maakonnas ja lisaks ka teemavõistlused, siis on võimalused kõigile osalemiseks olemas. Hooaja võistluskalendrit saab vaadata veebilehelt.

Kommentaarid